Pływackie złoto zawodnika Torpedy

W miniony weekend Uczniowski Klub Pływacki Torpeda Oleśnica wystartowała w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12, 13 lat, które odbyły się w Nowej Rudzie.

Pierwszy dzień zawodów przyniósł zawodnikom Torpedy świetne wyniki. Wojciech Okoń wygrał konkurencje 200 metrów stylem grzbietowym w swojej jak i w starszej kategorii wiekowej. Mateusz Okoń dopłynął drugi na 100 metrów stylem klasycznym. Pech jednak chciał, że bracia zrobili minimalny falstart i zostali zdyskwalifikowani.

Wojciech Okoń w drugim dniu zawodów wygrał wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym i tym razem odebrał złoty medal, a wynik jaki osiągnął pozwoli mu zająć miejsce w ścisłej czołówce w Polsce.

Bardzo dobre zawody zaliczyła Gabrysia Wójcik, która na 200 metrów stylem klasycznym zajęła czwarte miejsce. Alicja Szwabińska i Julia Izydorczyk w swoich konkurencjach poprawiły swoje dotychczasowe wyniki i zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów.

Klub reprezentowali: Alicja Szwabińska, Julia Izydorczyk, Gabrysia Wójcik , Wojciech Okoń i Mateusz Okoń.