PKPS Siatkarz Bierutów wykonał swoje zadanie [ZDJĘCIA]

A nim było gładkie pokonanie ZTS-u Ząbkowice Śląskie przed własną publicznością. Bierutowscy siatkarze w trzech setach pokonali rywala.

Premierowa partia to całkowita dominacja gospodarzy. Podopieczni Mariusza Dutkiewicza zarówno na zagrywce, jak i w ataku nie mieli sobie równych, a tego efektem było zwycięstwo 25:13. Drugi set był bardziej wyrównany, ale tylko do pewnego momentu, bo bierutowianie wciąż nie dali się ograć. Ten set także padł łupem Siatkarza, tyle że do 19.

Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia również powędrowała na konto Macieja Muszyńskiego i spółki. Tym razem gospodarze oddali przeciwnikowi 18 punktów, a na zagrywce znów brylował Piotr Serek. W tabeli siatkarze z Bierutowa znajdują się niezmiennie na pozycji lidera z przewagą punktu nad drugim Olimpem Oborniki Śląskie. Teraz Siatkarza czeka dłuższa przerwa w rozgrywkach, bo kolejna kolejka zostanie rozegrana 16 lutego, a wtedy bierutowianie na wyjeździe zagrają na wyjeździe z UKS-em Tygrysy Strzelin.

Siatkarz: Rzadkowski, Mucha, Serek, Śliwa, Jezior, Bogucki, Muszyński, Krawczyński, Grzelak, Biela, Leszczyński.