Piłkarska klasa B: Bystre wygrało gminne derby z Poniatowicami

Zawodnicy z Bystrego pokazali charakter i odrobili straty
Zawodnicy z Bystrego pokazali charakter i odrobili straty fot. Grzegorz Kijakowski
Goście cieszyli się ze zwycięstwa 2:1

Oczy kibiców naszej lokalnej „bundesligi” skupiły się w sobotę na boisku w Poniatowicach. Miejscowy KS podejmował w derbach Gminy Oleśnica zespół LZS-u Bystre. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla ekipy gospodarzy, bo jeszcze przed upływem kwadransa wyszli oni na prowadzenie, po tym jak do siatki rywali posłał piłkę doświadczony Tomasz Kapka. Pomimo kilku okazji Poniatowice nie zdołały podwyższyć wyniku, a tymczasem do wyrównania doprowadzili goście. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Konica. Ten sam zawodnik przechylił szalę zwycięstwa na stronę Bystrego, w 65. minucie po raz drugi pokonując golkipera Poniatowic. To nie był jednak koniec emocji, bo gospodarze byli o krok od remisu. Po zagraniu ręką w polu karnym przez jednego z graczy przyjezdnych arbietr wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Paweł Lis, ale uderzył prosto strzegącego słupków Bystrego Michała Karasia i to goście cieszyli się z wygranej 2:1.

KS Poniatowice - LZS Byste 1:2

Poniatowice: Łusiak - Białas, Foluszczuk (68. Makulski), Kapka, Kazimierowicz, Kotwa (23. Lis), Stochła, Tabaczuk (77. Pach), Warszawski, Wojtasiński (62. Morawski).
Bystre: Karaś - Skiba, Domino, Grab, K.Kiełkiewicz (60. Leśniowski), Konica (88. Trzciński), M.Kiełkiewicz, Kołodziej,Rutka, Szpulak, Wiergowski (75. Krakowiak).

Ponadto Sokół Sokołowice uległ KS-owi Dobroszów. Goście wygrali 3:0 po golach, które zdobyli Robert Górski, Marek Kazimierowicz i Mateusz Kosiński. Podziałem punktów zakończył się mecz w Dobrzeniu, gdzie Piast mierzył się z Gromem Siekierowice. Goście prowadzili po golu Daniela Sobieraja. Wyrównał Łukasz Specht.