Piłkarska klasa A: Dąb Dobroszyce wycofany z ligi!

Mecz z Solnikami Małymi okazał się być ostatnim w wykonaniu piłkarzy Dębu Dobroszyce fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
Dobroszyckiego klubu nie będzie już na piłkarskiej mapie powiatu

Od pewnego czasu mówiło się w kuluarach mówiło się, że zespół się “sypie”. Pogłoski stały się faktem pod koniec ubiegłego tygodnia.
– Klamka zapadła na piątkowym treningu – mówi trener Krzysztof Michalewski. – Był problem z zebraniem ludzi na mecz i na treningi. Tomek (prezes Tomasz Żuraw - przyp.red.) już od dłuższego czasu się z tym nosił, aż powiedział w końcu pas – słyszymy. Mało tego, kilka dni wcześniej Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zadecydował o wycofaniu Dębu z rozgrywek z powodu braku zespołu juniorskiego.

– Z zebraniem młodzieży też bywały problemy. Od decyzji związku miało być odwołanie, ale w tej sytuacji nie ma to sensu. Klub zostanie rozwiązany i prezes oficjalnie zgłosi do DZPNU-u jego wycofanie – mówi były piłkarz Pogoni Oleśnica. Tym samym upragnione punkty zdobyła walcząca o utrzymanie Zbytowa, która miała gościć Dąb w minionej kolejce. Na pocieszenie zawodnikom pozostaje fakt, że po rozwiązaniu zespołu będą wolnymi graczami i jeszcze w tej rundzie mogą zagrać w innych klubach.

Ciacho show
Mecz Olimpii z Pogonią Syców rozegrano w Międzyborzu z uwagi na odbywające się Dni Sycowa. Już w pierwszych minutach na prowadzenie wyszli gospodarze. Bramkę po podaniu Radosława Gałki zdobył Karol Świątek, ale jak się później okazało było to honorowe trafienie dla Pogoni. Wyrównał Maciej Sepetowski, uderzeniem z dystansu zdobywając pięknego gola na 1:1. “Ciacho” miał też ogromny udział przy bramce dającej prowadzenie 2:1 po rzucie wolnym. Zmierzającą w stronę bramki piłkę musnął jeszcze włosami Sławomir Polak i to temu drugiego arbiter zapisał gola. Emocji nie brakowało w końcówce. Sycowianie raz po raz zagrażali bramce Tomasza Idziorka, a sędzia za faul wyrzucił z boiska Adriana Sikorę. Olimpia przetrzymała jednak oblężenie, a w doliczonym czasie wynik meczu na 3:1 po kontrze Rafała Zadki ustalił Patryk Sopart.

Pogoń - Olimpia 1:3 (1:2)

Olimpia: Idziorek – Wyrwał (46.Kłoczko), Graf, Mularczyk, Rzepka, Hałapacz, Sepetowski, Olczykowski (80.Zadka), Mochocki, Sopart, Polak (64.Sikora).

Przegrany remis
Ogromny niedosyt po remisie 3:3 ze Skrą Wojnowice mogą czuć piłkarze LZS-u Solniki Małe. Gospodarze prowadzili bowiem do przerwy 3:0. W 8. minucie wynik otworzył PawełBezak, potem podwyższył Kacper Magiera, a „do szatni” znów trafił Bezak. Kwadrans zmianie stron kibice patrzyli z niedowierzaniem, bo zrobiło się 3:3. Goście odrobili straty w odstępie sześciu minut. W 51. minucie gola strzelił Fabian Antas, chwilę później kontaktową bramkę zdobył Adam Fiałka, a w 57. Adrian Kurkowiak doprowadził do remisu. a

Solniki - Wojnowice 3:3 (3:0)

Solniki: Lubojański - Czyż, Doliński, Golimowski, Janeczek, Połap, Stęplowski, Leszczyszyn, Głód (79.Pstrocki), Magiera (90.Wysmyk), Bezak.

TABELA KLASY A

1. Energetyk Siechnice 21 52 61-24
2. Olimpia Oleśnica 21 47 54-27
3. Polonia Miłoszyce 21 43 76-38
4. Polonia Wrocław 21 37 43-38
5. Orzeł Pawłowice 21 28 42-38
6. Minkowice Oławskie 21 28 38-34
7. Dąb Dobroszyce 19 28 42-40