Pierwsza wygrana Sokoła, Zbytowa w dołku, Gręboszyce postrzelały

Adam Besz
W kolejnych B-klasowych rozgrywkach wygrane odnieśli tylko Sokół Sokołowice i KS Gręboszyce. Iskra Wabienice oraz Dąb Dobroszyce w minioną niedzielę pauzowały.

Długo na to czekali
Piłkarze Sokoła Sokołowice dopiero w 20. kolejce zaznali smaku zwycięstwa w tym sezonie. W wyjazdowym spotkaniu pokonali 4:3 KS Postolin. Sokół wszystkie swoje bramki zdobył jeszcze przed przerwą. Strzelanie w 16. minucie rozpoczął Wacław Zalewski. Trzy minuty w sukurs przyszedł mu Sławomir Polak i było 2:0. Kolejna bramka dla Sokoła padła po pięciu minutach gry, a na listę strzelców ponownie wpisał się Polak. W 34. minucie kontaktowe trafienie zanotowali gospodarze, ale dwie minuty potem Arkadiusz Joniec trafił po raz czwarty dla zespołu z Sokołowic. Druga połowa nie była tak bramkostrzelna dla Sokoła, bo stracili dwa gole. W tabeli Michał Wiewiór i spółka jest na ostatniej pozycji, mając 4 punkty. Teraz zagrają z Sokołem Ujeździec Wielki.

Gręboszyce postrzelały
Zawodnicy Tomasza Idziorka wysoko 7:3 pokonali KS Byków na jego terenie. Ekipa z Gręboszyc już w pierwszej minucie wyszła na prowadzenie za sprawą bramki Mateusza Maleszki. W 33. minucie padła bramka wyrównująca i nic nie zapowiadało, że padnie aż dziesięć bramek. Dwie minuty później znów znów Gręboszyce prowadziły, bo bramkarza pokonał Brandon Chrapek. Tuż po zmianie stron na tablicy widniał remis 2:2, a chwilę potem gospodarze prowadzili. Po tym ciosie gręboszyczanie szybko się otrząsnęli, bo z dużą nawiązką odrobili straty. Bramkarza gospodarzy zdołali pokonać dwukrotnie Kacper Kawiński oraz Michał Doliński, a także Tomasz Lis. Gręboszyce to ósma ekipa w tabeli. W niedzielę będą pauzowali, bo rezerwy Pogoni Syców wycofały się z rozgrywek.

Akademia poległa
Podopieczni Piotra Szałka ulegli 1:4 na wyjeździe GKS-owi Dziadowa Kłoda. Jedynego gola dla Akademii Piłkarskiej Oleśnica strzelił Marcin Kryczka w 78. minucie meczu, ustalając rezultat, który był bardzo niekorzystny dla AP Oleśnica. Akademia jest tuż za podium, do tej pory gromadząc 38 „oczek”. W najbliższym meczu podejmie Różankę Wrocław.

Zbytowa bez punktów
Piłkarze pod wodzą Jacka Klata musieli uznać wyższość Czarnych Chrząstawa, którzy zwyciężyli 2:0. Żadnego zawodnikowi ze Zbytowej nie udało się znaleźć drogi do bramki gospodarzy. Po tej porażce zbytowianie tracą do lidera cztery „kroki”. Niedzielnym rywalem Zbytowej będą Błękitni Krzeczyn.