Pięć medali WKS-u Oleśniczanki na zawodach w Olszynie

Adam Besz
W ubiegłą sobotę odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów na trasach biegowych Olszynie.

Zawodnicy WKS-u Oleśniczanka zdobyli łącznie pięć medali. Złoty krążek wywalczył Michał Pytel, Srebrne medale powędrowały do Natalii Tabaczuk i Julii Pietraszko, a brąz wywalczyli Marcelina Banasik oraz Patryk Porębski. Wyróżniającym zawodnikiem Mistrzostw był Michał Pytel na dystansie 3 km. Była to generalna próba przed startem w Mistrzostwach Polski biegach przełajowych, które odbędą się w Olszynie 23 marca. Pozostali zawodnicy uplasowali się na miejscach punktowanych.

Miejsca i wyniki zawodników WKS Oleśniczanka:

500 m-przełaj- K-U-12 dzieci:
12 miejsce- Natali Tracz-wynikiem-1.56.86 – 5 pkt.

1,km przełaj-K-U-14-dzieci:
2 miejsce Natalia Tabaczuk-wynikiem 3.30.43-8 pkt. -UKS Międzybórz/WKS Oleśniczanka

1,5 km przełaj-K-U-16:
3 miejsce- Marcelina Banasik-wynikiem 6.09.39- 7 pkt.
9 miejsce-Katarzyna Kotlarz-wynikiem 6.27.96- 5 pkt.

2.km przełaj-K-U-20:
2 miejsce- Julia Pietraszko- wynikiem 7.56.09- 8 pkt.

1.km przełaj-M-U-14-dzieci:
6 miejsce –Alan Szpyrka- wynikiem 3.28.51- 6 pkt.
7 miejsce-Adrian Krajewski-wynikiem 3.34.12 -5 pkt. –UKS Międzybórz/WKS Oleśniczanka