Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Organizatorzy przedstawili szczegółowy plan Dni Oleśnicy 2018

ip

Organizatorzy z Biblioteki i Forum Kultury są przekonani, że w programie wydarzenia każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. - Tradycyjnie zabawom, animacjom i wszystkim innym atrakcjom został nadany motyw przewodni – tym razem odwołaliśmy się do ogólnopolskich obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości i 100 rocznicy uzyskania przez kobiety praw wyborczych - poprzez nawiązanie do lat 20. i 30. XX wieku - informują.

Wydarzenia będą odbywały się w dwóch lokalizacjach – pierwsza to oleśnicki Rynek, gdzie mieszkańcy zostaną zaproszeni do uczestnictwa w działaniach artystycznych i animacyjnych – sitodruk, malarstwo, pokazy bicykli czy pamiątkowe zdjęcie w retrofotobudce – to tylko niektóre z atrakcji czekających na oleśniczan w tej strefie. Drugie z miejsc to Podzamcze – tam odbędą się koncerty lokalnych muzyków i gwiazd. Obok stanie lunapark oraz strefa gastronomiczna.

Dni Oleśnicy rozpocznie parada, która przejdzie z amfiteatru do Rynku. - W nawiązaniu do motywu przewodniego święta miasta, zachęcamy do przygotowania strojów nawiązujących do bogatej kultury lat międzywojennych. Po przybyciu parady do Rynku każda ze zgłoszonych grup będzie miała okazję się zaprezentować na scenie - czytamy w informacji BiFK.

W samo południe odbędzie się Przegląd Wokalny SONORO skierowany do wszystkich mieszkańców powiatu oleśnickiego w różnych kategoriach wiekowych. Repertuar przeglądu to szlagiery okresu międzywojennego i utwory tworzone przez kobiety i dla kobiet.

W Rynku odbędzie się również giełda książki oraz biblioteka plenerowa, gdzie mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z wszystkich usług oleśnickiej książnicy.

Do współpracy zaproszono lokalnych artystów: Spółdzielnię Artystyczną MAK, Marka Wałęgę, Ewę Mielczarek i Marzenę Śliwkę.

- Po południu zapraszamy na Podzamcze do korzystania z bogatej strefy gastronomicznej, lunaparku z kolejkami górskimi i najnowocześniejszymi karuzelami i przede wszystkim na koncerty. Sobotę rozpoczniemy benefisem reaktywowanej oleśnickiej grupy HEJ. Następnie wystąpią Blackberry Brothers, którzy zagrają rocka, bluesa, rock’n’rolla. Jego trzon stanowią dwaj oleśniczanie - bracia Bartosz i Kuba Jeżyna - inforumują.

Gwiazdą sobotniego Wieczoru będzie Romuald Lipko Band - główny kompozytor Budki Suflera. Usłyszymy jego największe przeboje – „Jolka Jolka” czy ”Wszystko czego dziś chcę” w wykonaniu Izabelli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka.

Gościnnie na scenie z Romualdem Lipko zobaczymy oleśniczanina Zdzisława Janiaka z oleśnickiego zespołu HEJ, który w latach 80. był gitarzystą Budki Suflera. Jego występ będzie zwieńczeniem jego kariery muzycznej na scenie.

Sobotni wieczór zakończy POTAŃCÓWKA „Szlagiery naszej Ery”, którą poprowadzi DJ KURPIX - oleśnicki beatboxer, który zaprezentuje przekrój ostatnich 100 lat muzyki rozrywkowej.

W niedzielę na scenie w Rynku zaprezentują się sekcje artystyczne działające przy BiFK - Szkoła tańca JAST, Chór młodzieżowy UNITY, Grupa teatralna czy Oleśnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Nie zabraknie również biblioteki plenerowej, przestrzeni warsztatowej dla najmłodszych i strefy zabaw dla dzieci.

- Popołudnie warto spędzić na Podzamczu – artyści będą przekazywać oleśniczanom energię w iście hurtowych ilościach - informuje BiFK. Muzyczny maraton rozpocznie jeden z najważniejszych wrocławskich zespołów – dowodzony przez Maćka Kurowickiego HURT z oleśniczaninem Jackiem Smolakiem na pokładzie. Kolejny punkt programu to koncert Adama Ostrowskiego, powszechnie znanego jako O.S.T.R. – gratka dla miłośników hip-hopu. Występ tego artysty jest wynikiem ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród oleśniczan – mieszkańcy właśnie jego wskazali jako artystę, którego występ chcą zobaczyć w czasie święta miasta. Na koniec tegorocznych Dni Oleśnicy wystąpi Gwiazda wieczoru MARGARET – polska piosenkarka i autorka tekstów, laureatka wielu nagród muzycznych. Jej debiutancki album uzyskał status platynowej płyty - czytamy w informacji BiFK.

Organizatorzy polecają również imprezy towarzyszące świętu miasta: V Noc Muzeów, wernisaże wystaw Zbigniewa Podurgiela i Anity Tomali-Najmrodzkiej, wystawę prac ceramicznych oleśniczanek „100 godzin, 1230° C” w siedzibie MAK-u, a także obchody ku czci profesora Cieszyńskiego.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto