Olimpia Oleśnica pokonała w sparingu Polonię Grabowno Wielkie

Olimpia Oleśnica
Bez swojego podstawowego reżysera gry, Michała Hałapacza, oleśniczanie rywalizowali w Grabownie Wielkim z miejscową Polonią

Po golach Przemka Rzepki, Rafała Zadki i Grzegorza Mochockiego pokonali swoich przeciwników 3:1.
Mecz rozpoczął się bardzo chaotycznie, obie ekipy nie miały pomysłu na grę. Oleśnicki team miał zgodnie z założeniami trenera grać przez pierwszy kwadrans wysokim pressingiem. Niestety, ani przez moment nie można było tego zauważyć na placu gry. Pierwszy celny strzał w tym meczu oddali miejscowi (15 min. spotkania), ale pewny w bramce był Tomasz Idziorek. Trzy minuty później znów to Polonia powinna wyjść na prowadzenie, ale strzał napastnika gości minimalnie minął dalszy róg bramki.

Patrząc na posiadanie piłki to Olimpijczycy przeważali, lecz nie potrafili udokumentować tego zdobyciem gola. Dopiero w 34. minucie bardzo przytomnie w polu karnym zachował się Rzepka, objechał jednego z defensorów Polonii i zdołał jeszcze zmieścić piłkę w bramce, między interweniującym golkiperem gospodarzy. Cztery minuty później znakomicie z prawego skrzydła centrował Patryk Sopart, wprost na głowę Rafała Zadki. Napastnik Olimpii dokładnie pocelował w światło bramki i było 2:0.

W drugiej połowie Grzegorz Graf dał pograć zmiennikom – Olczykowskiego, Zadkę, Idziorka i Soparta zmienili Łaskawski, Polak, Łusiak i Tyczyński. W 60. minucie kontaktowego gola zdobyli gracze z Rafałem Skafarkiem w składzie, wykańczając akcję po dośrodkowaniu z lewej strony. Kilka minut później, zabrał się z piłką w szesnastkę Grzegorz Mochocki, uderzył mocno, bramkarz wydawało się, że odbije piłkę, jednak ta nabrała poślizgu i po interwencji, pod brzuchem wpadła ostatecznie do bramki, na 3:1. Wynik już do końca towarzyskiej rywalizacji nie uległ zmianie

Polonia – Olimpia 1:3 (0:2)

Bramki dla Olimpii: Mochocki, Zadka, Rzepka
Olimpia: Idziorek – Kłoczko, Maciejewski, Graf, Wyrwał, Kita, Olczykowski, Rzepka, Sopart, Zadka, Mochocki. Zmiennicy: Polak, Łusiak, Łaskawski, Tyczyński