Oleśniczanin z medalem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

OPRAC.: Redakcja
Wiktor Mika (w środku)
Wiktor Mika (w środku) mat. Judo Tigers
W ubiegły weekend 24 i 25 października w Zamościu obyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Na tatami zmierzyło się ponad 240 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Oleśniczanin Wiktor Mika z klubu Judo Tigers wywalczył w swojej kategorii brązowy medal.

OOM w środowisku judo uznawana jest jako oficjalne Mistrzostwa Polski Kadetów. Ze względu na wymagający system regionalnych kwalifikacji, na zawodach startują tylko najlepsi młodzi judocy z całego kraju. Wiktor Mika z Judo Tigers stoczył w trakcie turnieju 4 walki. Trzy z nich wygrał, dopiero na etapie półfinału został pokonany przez późniejszego zwycięzcę całych zawodów. Mimo wszystko, brązowy medal jest najlepszym wynikiem w karierze młodego zawodnika z Oleśnicy.

Trzecie miejsce Wiktora traktujemy, jako duży sukces, szczególnie na tak wymagającym turnieju. Już od kilkunastu miesięcy był bardzo blisko czołówki na poszczególnych zawodach, ale to dopiero jego pierwszy medal na scenie krajowej. Cieszymy się, że nasza codzienna praca, już od ponad 10 lat, przynosi efekty i kolejni zawodnicy wchodzą do grona ogólnopolskiej czołówki. Potwierdza to 4 miejsce naszego klubu pod względem liczebności kadry na OOM – mówi Michał Zamęcki, prezes i trener klubu Judo Tigers.

Klub Judo Tigers podczas OOM reprezentowali także: Tamara Torchinava, Wiktoria Polasiak, Mikołaj Szopa, Michał Dżusajew oraz Stanisław Bogusz.

Medal Wiktora Miki, to nie jedyny krążek przywieziony reprezentantów Dolnego Śląska. Kinga Klimczyk i Kacper Grzegorczyk z klubu MKS Juvenia Wrocław zdobyli odpowiednio złoto i brąz w swoich kategoriach wagowych.