Oleśniccy koszykarze przegrali spotkanie z sąsiadem w tabeli

KKO wciąż ma szansę na pierwszą ósemkę rozgrywek
KKO wciąż ma szansę na pierwszą ósemkę rozgrywek fot. Grzegorz Kijakowski
Po raz trzeci na przestrzeni roku doszło do pojedynku MKS-u Otmuchów z KK Oleśnica. Wcześniej dwukrotnie, oba mecze grając przed własną publicznością, górą był team z Oleśnicy.

W niedzielne popołudnie atut własnego parkietu był po stronie ekipy z Otmuchowa, co było widać już od pierwszych minut. Już po dwóch minutach gospodarze prowadzili 11:2. Wysoka zaliczka ustawiła dalszy przebieg pierwszej połowy i na półmetku starcia beniaminków drugiej ligi na tablicy widniał wynik 44:30 na korzyść przeciwników KKO. W trzeciej kwarcie oleśniczanie wzięli się do roboty i po pięciu minutach doszli rywali na jeden punkt (50:49). Dobrej passy nie udało się podtrzymać i Otmuchów znów odskoczył, przed ostatnią kwartą prowadząc 59:53. W czwartej części miejscowi koszykarze zdołali utrzymać bezpieczny dystans i ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa 75:66. W najbliższą sobotę o 20 Stach i spółka podejmą Sokoła Marbor Międzychód.

Otmuchów - Oleśnica 75:66

KK Oleśnica: Kruk, Stach, Zuber 4, Malakhau 3, Kilian 3, Piasecki 12, Kuta 16, Suprun 14, Jarmakowicz 1, Kaczmarek 13.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani