Oleśnica: Pogoni brakuje doświadczenia

Bartłomiej Kowalczyk
To prawdopodobnie Maciej Sepetowski pokieruje drużyną Pogoni Oleśnica w nadchodzącym sezonie fot. Grzegorz Kijakowski
Nowa Pogoń obsadzona praktycznie samymi juniorami, tym razem mierzyła się w Lubskiej z Widawą.

W barwach przeciwników prowadzonych przez Adama Maciejewskiego, oglądać mogliśmy Arkadiusza Smyczyńskiego, który prowadzi zaawansowane negocjacje z zespołem Widawy i Krzysztofa Michalewskiego, który wiele lat w Pogoni grał pierwsze skrzypce. To właśnie on już na początku meczu, bo w 10. minucie gry otworzył wynik spotkania, kiedy to bramkarz Pogoni Kamil Kruszyński uderzył prosto w niego futbolówką, a ta wpadła do bramki. W 26. minucie mieliśmy już 2:0. W polu karnym faulował Maciej Sepetowski, a jedenastkę na gola zamienił Juncewicz.

Pogoń zdobyła kontaktowe trafienie w 56. minucie gry. Sepetowski zagrał dokładnie do Szymona Bartnika, ten rozpędzony ze skrzydła wpadł w pole karne, uderzył na bramkę, golkiper gospodarzy jeszcze odbił piłkę, ale wobec dobitki Michała Zięby z bliskiej odległości był już bezradny. Współautorem gola na 3:1 dla Widawy był Smyczyński, który sprytnie wypatrzył Bohma a ten w sytuacji sam na sam pokonał Kruszyńskiego. Jeszcze raz w tym meczu błysnął jednak Zięba, który efektownie na kwadrans przed końcem meczu, zakręcił dwóch zawodników w polu karnym i efektownie strzelił na bramkę Kownackiego zdobywając gola na 2:3. Więcej goli nie padło, a Pogoń prowadzona przez Grzegorza Maligę przegrała drugi sparing z rzędu.
- Minusem w tym meczu była na pewno skuteczność, a na plus można zaliczyć fakt, że stwarzamy sobie sytuacje - powiedział naszej gazecie Szymon Bartnik, pomocnik Pogoni. Strzelec dwóch goli, Michał Zięba, dodał z kolei. - Potrafiliśmy się długo utrzymywać przy piłce na połowie rywala. Widać jednak, że brakuje nam doświadczenia i wykończenia, bo wtedy wynik byłby lepszy - zaznaczył.

W innych meczach Dąb Dobroszyce pokonał Polonię Grabowno 3:0 po golach Maleszki, Tomasza Żurawia i Piotra Kasiny. Swojego meczu nie rozegrała bierutowska Widawa. III-ligowy GKS Kobierzyce odwołał spotkanie dzień wcześniej. Porażki doznał z kolei LZS Solniki Małe, który uległ Polonii Domaszowice 1:2. Jutro już na Brzozowej bierutowianie mają grać z Pogonią Oleśnica. Dąb 7 sierpnia zagra z Widawą Lubska, a dwa dni później z Sokołem Sokołowice.