Oleśnica: Dziewięć medali Atola

BK
Wciąż z sukcesami Oleśnicę reprezentują pływacy i pływaczki z MKP Atol.

29 września na pływalni w Jeleniej Górze, odbyły się XI Międzynarodowe Zawody Pływackie Pogranicza. Atol wystawił 18 osobową reprezentację, która uzyskała 9 medalowych miejsc. W rywalizacji wzięło udział 198 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

Ze świetnej strony pokazała się Paula Salik, która nie miała sobie równych w wyścigach na 50 m stylem klasycznym i grzbietowym. Udanie zaprezentowała się także Sabina Czapor, która na 50 m stylem dowolnym zdobyła srebrny medal. Daniel Kowalski - wychowanek Marty Skorek, w konkurencji 25 m stylem grzbietowym także był drugi, a dodatkowo zdobył brąz w wyścigu na 25 m stylem dowolnym.

Z brązowymi krążkami wrócili też Marzena Krzekotowska (50 m motylkiem), Karol Krzekotowski (50 m grzbietem i 100 m zmiennym) oraz Marcel Waga (50 m motylkiem).
Mikołaj Mosiak, zajął dwukrotnie czwarte miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym i dowolnym. Hanna Zdanowicz na dystansie 50 m dowolnym, poprawiła swój rekord życiowy i w swoim roczniku zajęła czwartą pozycję. Wiktorii Kowalskiej przypadły piąte miejsca w stylu dowolnym i grzbietowym.

W stylu klasycznym siódme miejsce zajął Igor Wieczorek, a debiutant Jakub Omiecina był 9. Jakub Bielawski uplasował się na pozycji 11. 6 miejsce zdobyli także Dominik Pawłowski, Ida Kasprzak i Mikołaj Kania. Pozostali uczestnicy - Nikola Sorżycka, Urszula Szpak i Michał Różycki poprawiali swoje osiągnięcia życiowe.