Oleśnica: Atol z medalami od prezydenta

BK
W sobotę zawodnicy i zawodniczki MKP Atol, wzięli udział w VII Mityngu Pływackim o Puchar Prezydenta Kalisza i Puchar Burmistrza Dobrodzienia.

Z występów w Dobrodzieniu z całą pewnością zadowolony może być Karol Krzekotowski, który w wyścigu na 100 m wywalczył złoto, a na 50 m poprawił swój rekord życiowy i zdobył brązowy medal 6 lokata przypadła mu w konkurencji na 200 m.
W Kaliszu znakomitą formę potwierdziła Paula Salik, która z czasem 34:82, wywalczyła brązowy medal w wyścigu na 50 m grzbietem. Trzecia była także na 100 m stylem klasycznym.
Niewiele zabrakło, by na podium znalazła się też Julia Balicka, która mimo że, poprawiła swój rekord życiowy na 100 m grzbietem, zajęła 4 miejsce.
Rekordy życiowe poprawili także Nikola Sorżycka, która dwa razy była ósma na 50 i 100 m stylem klasycznym, Konrad Midura na 100 m stylem klasycznym zajął 10. miejsce i 6. na 50 m stylem grzbietowym.
Adam Junik poprawił swoje czasy na 50 m w stylu dowolnym i grzbietowym. Marcel Waga uzyskał 13. lokatę w stylu grzbietowym i dołożył do tego rekord na 50 m stylem dowolnym.
Z dobrej strony pokazali się także Hanna Zdanowicz, która w obu startach na 50 m stylem grzbietowym i dowolnym poprawiła swoje „życiówki”, a także Jakub Bielawski, który także poprawił swoje życiowe osiągnięcia na 50 m stylem klasycznym i dowolnym.
Udany debiuty na zawodach mogą zaliczyć również : Szymon Czekaj i Michał Sobkowiak. Edward Demidowicz także pobił swój rekord życiowy o blisko 8 sekund na 50 m stylem dowolnym. Na solidnym poziomie pływali też Mikołaj Kania i Urszula Szpak. Pływacy Atola - Marcel Waga, Jakub Bielawski, Szymon Czekaj i Edward Demidowicz, zdobyli 10 miejsce w sztafecie.