Młodzież MKS-u zrewanżowała się w Środzie za ubiegły sezon

W zmaganiach juniorskiej „okręgówki” oleśniczanie ulegli średzkim juniorom w bezpośrednim meczu o awans do Ligi Dolnośląskiej.

Los chciał, że mimo tamtej porażki podopieczni trenera Mariusza Kartochy również do niej awansowali i w sobotę mieli sposobność do rehabilitacji. Spotkanie w Środzie Śląskiej również rozpoczęło się lepiej dla Polonii, która od 22. minuty cieszyła się z prowadzenia. Do remisu już po przerwie doprowadził Dawid Król. W 74. minucie było 2:1 dla młodej Pogoni, bo na listę strzelców wpisał się Natan Świerczyński. Już w doliczonym czasie gry drugą w tym sezonie wygraną oleśnickiego zespołu przypieczętował golem z rzutu karnego Łukasz Kryczka. - Dominowaliśmy cały mecz, mieliśmy masę sytuacji, ale cierpieliśmy na nieskuteczność. Na szczęście udało się przełamać w końcówce i wywieźć zasłużone trzy punkty. Z niecierpliwością czekamy na mecz z Chrobrym i zapraszamy w sobotę o 11 na Brzozową - mówi trener Kartocha.

Polonia Środa Śląska - Pogoń Oleśnica 1:3 (1:0)

Bramki: Król (55), Świerczyński (74), Kryczka (90)
Pogoń: Kubiszyn - Grzelak (90. Pietrus), Holak (80. Makówka), Świder (70. Rydz), Kluziak (46. Krajewski), Król (90. Kruszyński), Kryczka, Olszowy, Przybytek, Świerczyński, Wierzchowski.

Juniorzy młodsi prowadzeni przez trenera Marcina Jurasika po emocjonującej końcówce wygrali w Środzie Śląskiej, odnosząc szóste zwycięstwo w szóstym meczu. Dwukrotnie udało im się odrobić stratę jednej bramki, a już w doliczonym czasie gry 3 punkty, pewnym strzałem z rzutu karnego, zapewnił oleśnickiej Pogoni Maciej Podkowiński (po faulu na Bartłomieju Kruszyńskim). Ten sam zawodnik zdobył wcześniej bramkę na 1:1. Do stanu 2:2 na trzy minuty przed końcem doprowadził Paweł Ryło, który popisał się doskonałym strzałem z rzutu wolnego. a

Polonia Środa Śl. - Pogoń Oleśnica 2:3 (1:0)

Bramki: Podkowński (44,80), Ryło (77)
Pogoń: Świątek - Antosiewicz (41.Kruszyński), Burzyński, Dużyński, Kowalski (12.Ciszewski), Moskiewicz (60.Wierzchowski), Pietrzak (69.Fąfara), Podkowiński, Ryło, Maciej Surma, Michał Surma.