Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

LZS Solniki Małe lepszy od Pogoni Oleśnica

Bartłomiej Kowalczyk
Pierwsze przedsezonowe spotkanie Pogoni miało dodatkowy smaczek dla obecnego trenera MKS-u Grzegorza Maligi. Przez ostatnie kilka sezonów to właśnie ten szkoleniowiec prowadził zespół z Solnik Małych. W tej konfrontacji LZS okazał się lepszy od Pogoni Oleśnica

Ekipa z Oleśnicy rozpoczęła mecz tylko z trzema zawodnikami, którzy w miarę regularnie występowali w ubiegłym sezonie: Mateuszem Salamagą, Piotrem Michalewskim i Michałem Ziębą.
Mecz lepiej ułożył się dla gości, którzy w 25. minucie zawodów wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Wojciecha Koksztysa wykorzystał utalentowany Piotr Kotwa. Sześć minut później było już 1:1. Bramkę dla LZS-u zdobył Łukasz Stęplowski. Bohaterem spotkania został jednak Piotr Połap, który w 39. minucie zawodów, uderzeniem głową ustalił wynik spotkania.

Po zmianie stron swojej szansy szukał z rzutu wolnego Michał Zięba, lecz górą tym razem był Patryk Golimowski. Warto podkreślić też solidną grę w destrukcji Krzysztofa Schuberta, który na swojej lewej flance nie pozwalał na zbyt wiele młodym skrzydłowym Pogoni. Więcej goli w tym meczu już nie padło i to gospodarze mogli być bardziej uradowani po ostatnim gwizdku sędziego. W czwartek Pogoń zmierzy się w Lubskiej z miejscową Widawą, w której szeregach trenuje obecnie... Arkadiusz Smyczyński.