Lider był poza zasięgiem SPR-u

Młody SPR wciąż czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo
Młody SPR wciąż czeka na pierwsze ligowe zwycięstwo fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
Juniorzy ze Świdnicy wygrali 28:18

Oleśniczanie, outsider tabeli ligi dolnośląskiej juniorów młodszych, z góry byli skazani na porażkę, ale zaczęli dość obiecująco. Dwukrotnie z karnych nie pomylił się Szymon Hajduk i jeszcze w 3. minucie to SPR prowadził 2:1. Kolejny fragment należał jednak zdecydowanie do ŚKPR-u I, który po serii trafień zmienił wynik na 2:7. Podopieczni trenera Jacka Bolibrzucha nie załamali jednak rąk i w drugim kwadransie pokazali, że potrafią przeciwstawić się faworytowi.
Jeszcze w 23. minucie tracili cztery bramki do gości, ale kolejne dwa trafienia Hajduka i jedno Remigiusza Gierusa pozwoliło dojść przeciwnika na 9:10. Odpowiedzieć zdołał jeszcze Sebastian Borowski, wychowanek UKS-u Dobroszyce, który zagrał przeciwko byłym klubowym obecnie broniących już barw SPR-u, i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 9:11. Pierwsze minuty po zmianie stron przesądziły o dalszych losach spotkania.
Mocnym akcentem rozpoczęli drugą odsłonę świdniczanie, gospodarze wykazywali się nieporadnością w ataku i po siedmiu minutach było już 10:16, a w kolejnych dystans tylko się powiększał. Zbyt przewidywalne akcje ofensywne bez większych problemów zatrzymywali rywale, ze spokojem kontrolując sytuację na boisku i cierpliwie powiększając przewagę, która ostatecznie sięgnęła aż dziesięciu bramek. ŚKPR I Świdnica wygrał w Oleśnicy 28:18.