Klasa okręgowa: Olimpia Oleśnica sensacyjnie przegrywa z Brożcem

Serię trzech zwycięstw z rzędu zakończył ligowy kopciuszek
Serię trzech zwycięstw z rzędu zakończył ligowy kopciuszek fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
Takiego scenariusza niedzielnego spotkania nikt przy Brzozowej się chyba nie przypuszczał.

To miały być łatwe punkty dla beniaminka z Oleśnicy, a tymczasem będąca czerwoną latarnią tabeli drużyna z Brożca odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo właśnie z Olimpią. Podopieczni Grzegorza Grafa musieli przełknąć gorycz porażki 2:3.

Miłe złego początki
Wynik pojedynku otworzyli oleśniczanie. Strzelanie niedługo przed przerwą, a konkretnie w 39. minucie rozpoczął Patryk Sopart. Jak się później okazało były to miłe złego początki dla oleśniczan. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Mikołaj Korzyński.

Mało tego, goście zaskoczyli Olimpię również na początku drugiej odsłony. W 50 minucie podwyższył Jakub Paczko i zrobiło się 2:1 dla outsidera rozgrywek, który wyczuł okazję do premierowej wygranej. Oleśniczanie dążyli do zmiany losów spotkania, ale zamiast remisu kibice obejrzeli trzecią bramkę dla Brożca. W 82.minucie Tomasza Idziorka pokonał jego imiennik Maćkała. W doliczonym czasie gry kontaktowego gola strzelił Arkadiusz Smyczyński, ale na więcej tego dnia Olimpię nie było stać i sensacyjny wynik stał się faktem.

Olimpia Oleśnica 2 (1)
LKS Brożec 3 (1)

Olimpia: Idziorek- Antosiewicz, Hałapacz, Kędzierski (75.Zadka), Mochocki, Mrowicki, Rachwał (72.Smyczyński), Sopart, Szymański, Wyrwał (50.Polak).

Odrobili stratę
Dużo lepsze humory mieli piłkarze z Bierutowa, choć jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Po niespełna półgodzinie gry Michała Szczepańskiego, który wrócił do składu bierutowian po kilkumiesięcznej przerwie mocnym strzałem pokonał Mateusz Kulikowiec. Po zmianie stron strzelali jednak już tylko podopieczni Piotra Jarząba. Najpierw w 59. minucie piłka dośrodkowana w pole karne przez Pawła Majchrzyka nie znalazła adresata i wpadła prosto do siatki. A wynik w 73, minucie ustalił Sebastian Mueller, który z bliskiej odległości posłał futbolówkę obok interweniującego bramkarza Dolpaszu, wykorzystując podanie Tomasza Nowaka.