Klasa okręgowa: Napastnik w bramce, Bartnik ratuje remis Widawie

Radość Szymona Bartnika ze zdobycia gola na wagę remisu
Radość Szymona Bartnika ze zdobycia gola na wagę remisu fot. Adam Besz
Widawa Bierutów wciąż bez kompletu punktów w rundzie wiosennej

W niedzielne popołudnie na bierutowskim stadionie miejscowa Widawa podejmowała Czarnych Kondratowice. Mecz zakończył się remisem 1:1. Zdobywanie bramek obie drużyny rozłożyły na dwie połowy. W pierwszej odsłonie to goście cieszyli się z trafienia.

W 33. minucie Adrian Lipiec chciał wybić piłkę z pola karnego, lecz w nią nie trafił, a zawodnik Czarnych wyprzedził jedynego golkipera bierutowian i ruszyła w stronę pustej bramki. Bramkarz gospodarzy postanowił ratować się faulem, co skończyło się obejrzeniem przez niego czerwonej kartki, a także „jedenastką” dla Kondartowic.
W jego miejsce z przymusu został wprowadzony Dawid Stanisławski, który nominalnie gra jako... napastnik. Brak rezerwowych bramkarzy to konsekwencja wypożyczenia Sebastiana Idziorka do Wratislavii Wrocław i Piotra Skuzy do KS-u Zbytowa. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się się Łukasz Kiczuła i po pierwszej połowie było 1:0.

Bierutowianie próbowali doprowadzić do remisu, lecz dogodnej sytuacji nie wykorzystał Dawid Chirowski. Co nie udało się Chirowskiemu z trudem i szczęściem przyszło w 70. minucie wprowadzonemu za niego Szymonowi Bartnikowi.

Po dośrodkowaniu Bartnik najpierw trafił w poprzeczkę, a chwilę później dobił swój strzał, tym razem posyłając futbolókę do bramki. Jak się potem okazało, był to gol na wagę remisu, bo pomimo okazji więcej bramek już nie padło i oba zespoły musiały podzielić się punktami.
Jako ciekawostkę warto dodać, że w zespole z Kondratowic wystąpił Gwinejczyk Lansana Conde, którego jeszcze do niedawna oglądaliśmy w barwach oleśnickiej Pogoni.
Kolejnym rywalem piłkarzy Andrzeja Szczypkowskiego będzie w najbliższą sobotę Sokół Marcinkowice. Mecz odbędzie się o godz. 16 w Marcinkowicach.

Widawa Bierutów - Czarni Kondratowice 1:1 (0:1)

Widawa Bierutów: Lipiec- Babiarz (34.Stanisławski), Ćwiek, Jarząb, Majchrzyk, Mueller, Nowak, Chirowski (60.Bartnik), A.Szczypkowski (78.Magiera), Wróblewski (63.Walendzik), Rachwał.