Juniorzy młodsi Pogoni Oleśnica liderem OLJM

To był dobry weekend dla juniorów oleśnickiego MKS-u. Podopieczni trenera Pawła Ulatowskiego w Okręgowej Lidze Juniorów Młodszych, w meczu na szczycie tabeli, na własnym boisku pokonali 2:0 Polonię Środa Śląska.

Wynik meczu otworzył niezawodny Rafał Burzyński. – Pierwszy gol to efekt wysokiego pressingu. Po odbiorze piłki Rafał poszedł sam na bramkę i wykończył akcję skutecznym strzałem – relacjonuje trener Ulatowski. Najważniejsze w całej rundzie trzy punkty przypieczętował Jakub Warzecha, kończąc składną akcję drużyny. – Po odbiorze w środku poszło podanie do boku, do Marcela Palmy, a ten dograł wzdłuż pola karnego do Warzechy, który podwyższył na 2:0 – słyszymy od szkoleniowca Pogoni, którego podopieczni przezimują w fotelu lidera, na półmetku legitymują się świetnym bilansem 39 punktów w 14 meczach i stosunkiem goli 86:17.

Przebudzenie mocy
Z kolei juniorzy starsi w 15. kolejce LDJ pokonali u siebie Olimpię Kamienną Górę aż 6:0. Wynik spotkania już w 1. minucie otworzył Łukasz Grzelak. Dwanaście minut później podwyższył na 2:0, a jeszcze przed przerwą trafiał dwukrotnie Antosiewicz. W 68. minucie Grzelak skompletował hat-tricka i było 5:0.
W końcowym kwadransie spotkania padła ostatnia bramka meczu. Był to prawdopodobnie najładniejszy gol Pogoniarzy w obecnym sezonie. Patryk Kluziak uderzył piłkę z rzutu rożnego w stronę bramki, a ta spadając przy dalszym słupku wpadła bezpośrednio do sieci.