IV liga piłkarska: Nietrafiony karny w ostatniej minucie

Pogoń Oleśnica tylko zremisowała z Polonią Trzebnica 1:1

W sobotnie popołudnie w ramach 25. kolejki IV ligi dolnośląskiej doszło w Trzebnicy do starcia tamtejszej z Polonii z Pogonią Oleśnica. Będący faworytem spotkania goście z Oleśnicy weszli w mecz idealnie. Minęło zaledwie 120 sekund, a już było 1:0 dla podopiecznych trenera Ryszarda Pietraszewskiego. Wynik otworzył najlepszy strzelec MKS-u Piotr Kotwa. Asystował niezawodny od kilku meczach w tej dziedzinie kapitan oleśnickiego zespołu Marcin Koselski.

Z prowadzenia oleśniczanie cieszyli się jednak przez niespełna kwadrans, bo w15. minucie do wyrównania doprowadził doświadczony Krzysztof Ulatowski (niegdyś ikona Śląska Wrocław, grał też w Chrobrym Głogów razem z Michałem Michalcem, wychowankiem Pogoni) i zespoły zmieniały strony przy stanie 1:1. Co istotne, na przerwę gospodarze schodzili grając już w „dziesiątkę”, bo tuż przed końcem pierwszej odsłony czerwoną kartkę obejrzał golkiper Polonii.

Mimo, że rywale grali w osłabieniu, zawodnicy Pogoni nie potrafili w drugiej połowie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najlepsza okazje ku temu nadarzyła się w 90. min, gdy faulowany w polu karnym był Kotwa. Sam poszkodowany podszedł do piłki, ale spudłował.
Kolejny mecz już dzisiaj (środa). O 17 Pogoń podejmie u siebie Orkan Szczedrzykowice.

Polonia - Pogoń 1:1 (1:1)

Pogoń: Rogala – Karga (75.Galik), Koselski, Siódmiak, Kotwa, Michalewski (88.Zięba), Kluziak (70.Śmigielski), Szymczak, Kruszyński (60.Miodek), Górny, Kapusz (10. Gryglicki).