IV liga piłkarska. Lider pokazał Pogoni Oleśnica miejsce w szeregu

To był zimny prysznic dla MKS-u
To był zimny prysznic dla MKS-u fot. Bartek Michalak/OlesnickiSport.pl
Podopieczni Marcina Jurasika polegli na wyjeździe z Foto-Higieną Gać wysoko aż 0:6

Mimo wysokiej porażki to oleśniczanie mogli objąć prowadzenie. Już w 3. minucie minimalnie niecelnie na bramkę gospodarzy uderzył Kacper Korcik. Co ciekawe, w pierwszej odsłonie nie padła żadna bramka, a wszystkie gospodarze strzelili dopiero po zmianie stron. Łupem bramkowym w ekipie niepokonanego lidera IV ligi podzielili się Dominik Wejherowski i Michał Wróbel, którzy zdobyli po hat-tricku. W 48. minucie strzelanie rozpoczął ten pierwszy, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska Łukasza Kucyniaka i strzałem z głowy umieścił piłkę w siatce. Minutę później ten sam zawodnik trafił w poprzeczkę. Chwilę potem było już 2:0. W polu karnym Filip Szczypkowski faulował Pawła Synowca, a „jedenastkę” na gola zamienił Wejherowski. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Wróbel, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera Pogoni. Dziesięć minut po tej bramce padła kolejna. W sytuacji sam na sam z Frątczakiem lepszy był Wróbel. Następnie swojego trzeciego gola zdobył Wejherowski, któremu asystował Maciej Salak, a wynik w ostatniej minucie tego pojedynku ustalił Wróbel, który wyskoczył najwyżej i głową posłał piłkę do bramki po wrzutce z rzutu rożnego Konrada Kątnego.

Foto-Higiena Gać - Pogoń Oleśnica 6:0 (0:0)

Pogoń: Frątczak – Karga, Koselski, Siódmiak, Korcik (70.Przybytek), F.Szczypkowski, A.Szczypkowski (55.Holak), Sepetowski, Pucek, Kluziak, Burzyński(75 Galik).