III liga: Środowy spacerek szczypiornistów SPR-u

Podopieczni trenera Jacka Bolibrzucha jechali na mecz w roli murowanych faworytów.

Rywale po sześciu meczach z sześcioma porażkami zamykają ligową tabelę. Nasi szczypiorniści do przerwy prowadzili 16:6, a w drugiej połowie konsekwentnie powiększali przewagę, zwyciężając 35:14, co było najmniejszym wymiarem kary dla gospodarzy. Na uwagę zasługuje fakt, że każdy z graczy SPR-u (z wyjątkiem bramkarzy) grających w tym meczu zdobył co najmniej jedną bramkę. Inną ciekawostką jest fakt, że spotkanie sędziował duet, który kilka dni wcześniej pełnił rolę arbitrów w meczu… PGNiG Superligi.

KS Środa Śląska - SRP Oleśnica 14:35 (6:16)

SPR: Naumiec, Leśniak – K.Kulak 3, Przedbora 4, Szmidt 1, Giełbutowicz 1, Przeworski 3, Pietras 2, Kowalski 5, Pawłowski 4, Dec 1, Hutnik 2, Woś 1, Grela 8.

Młodzież na tarczy
Juniorzy młodsi SPR-u gościli Żagiew Dzierżoniów. Początek spotkania to „wymiana ciosów”. Jeszcze w 11. minucie na tablicy widniał remis 5:5. Druga część pierwszej odsłony należała jednak do gości, którzy do przerwy prowadzili 15:8. Po zmianie stron oleśniczanie, mimo dobrej postawy w obronie, razili nieskutecznością w kontrataku i w efekcie podopieczni trenera Pawła Skiby ostatecznie zakończyli mecz przegrywając 22:31.

SPR Oleśnica - Żagiew Dzierżoniów 22:31 (8:15)

SPR: Brodnicki, Bylicki – Owcarz 2, Gierus, Hajduk 1, Kuras 1, Jenczelewski 1, Niczypor 2, Soja, Frąckowiak 3, Lisowski 7, Gołąb 5.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani