III liga koszykówki: Zmienne szczęście KK Oleśnica

G. Kaczmarek jest najlepiej punktującym graczem KK
G. Kaczmarek jest najlepiej punktującym graczem KK fot. Bartek Michalak
W ubiegłą środę w pierwszym w tym sezonie meczu na własnym parkiecie KKO ograło Szczawno-Zdrój 81:68.

Już pierwsza kwarta zapowiadała, że oleśniczanie powalczą o premierowe zwycięstwo w tej kampanii. Na tablicy po dziesięciu minutach widniał wynik 28:22 na korzyść gospodarzy. Grzegorz Kaczmarek i jego koledzy korzystny wynik utrzymali też w kwarcie numer dwa i pierwszą połowę kończyli z zaliczką pięciu punktów, prowadząc 40:35.
Druga połowa to konsekwentne budowanie przewagi przez Koszykarski Klub Oleśnica. Przed ostatnią częścią meczu dystans pomiędzy obiema drużynami wynosił już trzynaście „oczek”. Było 61:48 dla Błękitnej Gwiazdy. KKO taką różnicę dowiozło do końca meczu, spotkanie kończąc wygraną 81:68. Przy okazji meczu na parkiecie zadebiutowały też cheerleaderki z zespołu The Fever, które przez cały sezon będą umilać kibicom przerw w pojedynkach KK.

Wracali na tarczy
Mniej powodów do radości było w trzeciej serii gier, w której oleśniczanie zagrali na wyjeździe z SMK Lubin. Cały mecz był bardzo zacięty. Po pierwszej kwarcie dwa punkty zaliczki (20:22) mieli goście, ale już cała połowa kończyła się przy stanie 44:40 dla lubinian. W drugiej połowie gospodarze nie pozwolili koszykarzom z Oleśnicy odrobić strat, ostatecznie wygrywając 89:84.