III liga: druga porażka na koncie KK Oleśnica

Jednopunktową porażkę ponieśli w minioną sobotę koszykarze Team-Plastu Koszykarskiego Klubu Oleśnica.

Zespół gospodarzy z Zielonej Góry od pierwszych minut postawił trudne warunki oleśniczanom. Po wyrównanej grze premierowa kwarta zakończyła się zwycięstwem KK Oleśnica 19:18. Kolejne dziesięć minut to walka o każdy punkt z obu stron. Walka była aż nadto widoczna, ponieważ faulu dyskwalifikacyjnego dopuścił się Łukasz Horn, który musiał opuścić mecz. W tej części gospodarze okazali się nieznacznie lepsi i na regulaminową przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 36:36.

Zmiana stron nie była dobra dla oleśnickich koszykarzy.Trzecia kwarta zakończyła się trzynastopunktowym prowadzeniem gospodarzy. Ostatni akcent spotkania to popis skuteczności podopiecznych Piotra Gliniaka. Celne rzuty za trzy punkty Michła Zakrzewskiego i agresywna gra Dawida Piaseckiego pozwoliły zniwelować przewagę rywali.

Na 20 sekund przed końcem po rzucie Kajetana Ludwisiaka oleśnicki team prowadził trzema punktami, lecz tej przewagi nie udało się utrzymać. Zawodnik gospodarzy zdobył punkty i był przy tym faulowany, a rzut osobisty doprowadził do remisu. Kolejna akcja to błąd oleśniczan, którzy źle wznowili grę z autu. Kontratak Zastalu zakończył się faulem i dwoma osobistymi. Gospodarze wykorzystali jeden z nich. Ostatnia akcja meczu to indywidualny rajd Dawida Piaseckiego, który ominął praktycznie cały zespół gości i położył piłkę na obręczy, lecz ta jednak wykręciła się z niej. Ostatecznie Zastal wygrał z Team-Plastem Koszykarski Klub Oleśnica 74:73.

KKO: Piasecki(28), Zakrzewski(20), Gruba(15), Ludwisiak(6), Woźny(2), Janiszewski(2), Olasiński, Narolski, Stach, Zwierz, Horn.