Grad bramek w grupie czwartej, Zbytowa po raz pierwszy pokonana

Kolejne zmagania w popularnej „Bundeslidze” za nami. W miniony weekend nasze zespoły z grupy trzeciej odbywały pauzę. Z kolei w grupie czwartej nasi postawili bardziej na ofensywę.

Piątka dla Gręboszyc
W Nieciszowie, gdzie w obecnej rundzie swoje spotkanie rozgrywa KS Gręboszyce padł wynik 5:0 dla zespołu prowadzonego przez Tomasza Idziorka, który rozbił Różankę Wrocław. Worek z bramkami rozwiązał na pięć minut przed zejściem na regulaminową przerwę Mateusz Maleszka. Wynik na 2:0 trzy minuty po wznowieniu gry podwyższył Grzegorz Mochocki. Chwilę później znów gręboszyczanie cieszyli się z trafienia, tym razem autorstwa Tomasza Osiewały. Końcówka tego spotkania to jeszcze dwie bramki. Najpierw bramkarza gości pokonał Michał Doliński, a rywali dobił Brandon Chrapek. W tabeli zespół z Gręboszyc jest ósmy i ma 31 punktów. Teraz zmierzy się z KS-em Byków.

Iskra też pięć strzeliła
Na wymianę ciosów już od pierwszych minut zdecydowali się piłkarze Iskry Wabienice i KS-u Byków. W piątej minucie skapitulował Daniel Krupiński, a minutę później bramkarz gości po bramce Damiana Gadzińskiego. Kwadrans później Iskra prowadziła 3:1 po dwóch bramkach Szymona Suchorskiego. A w kolejnej akcji czwartą bramkę dla zespołu z Wabienic zdobył Maciej Krzysiek. Następne minuty to dwa gole ze strony gości i było 4:3 dla Iskry. Bramka numer pięć dla gospodarzy była autorstwa Gadzińskiego, który po raz drugi wpisał się w tym meczu na listę strzelców. Rywali stać było tylko jeszcze na jednego gola w doliczonym czasie gry. Iskra to dwunasty zespół w tabeli. W kolejnej kolejce nie zagra, bo druga drużyna Pogoni Syców wycofała się z rozgrywek.

Akademia nie zebrała Perły
Na własnym boisku podopieczni Piotra Szałka przegrali 2:5 z Perłą Węgrów. W tym spotkaniu dla zespołu z Oleśnicy dwa trafienia zanotował Sebastian Żurek, lecz to było zbyt mało na dobrze dysponowaną tego dnia Perłę Węgrów. Akademia jest czwarta, a jej kolejnym rywalem będzie KS Dziadowa Kłoda.

Zbytowa straciła lidera
Mecz na szczycie niestety nie dla KS-u Zbytowa, który przegrał 1:2 z Dolomitem Chwałowice i spadł na drugie miejsce w tabeli. Jak się później okazało jedyną bramkę dla ekipy ze Zbytowej zdobył Michał Bielski, a gospodarze przez ostatni kwadrans grali w dziesiątkę. Była to pierwsza porażka w sezonie dla podopiecznych Jacka Klata. W najbliższą niedzielę Zbytowa podejmować będzie Czarnych Chrząstawa.