Gery rozbił Jelcza

Bartłomiej Kowalczyk
Koszykarze TKKF-u nie zwalniają tempa. W drugim spotkaniu pierwszej ligi Wro-Basketu, ich wyższość musiała uznać ekipa LZS-u Jelcz Laskowic

Pierwsza kwarta dla oleśniczan zaczęła się dosyć ociężale. Widać było, że gracze Relaksu nie byli dobrze rozgrzani, ale udało im się ją wygrać 7:6. W drugiej odsłonie rywale wykorzystali straty ekipy Macieja Stępnia i wygrali 11:9. W trzeciej kwarcie talentem strzeleckim błysnął Przemysław Garliński, którego celne rzuty wciąż „trzymały zespół w grze. Ta kwarta zakończyła się remisem po 14.
W karcie numer cztery nasi zawodnicy zdecydowali się na krycie strefowe w obronie, co zupełnie zdezorientowały koszykarzy z Jelcza Laskowic. Kluczową akcją dla tej części gry był celny rzut za trzy punkty Adama Zwierza na 90 sekund przed końcem meczu. W całym spotkaniu Zwierz zdobył 9 punktów. Po raz kolejny solidnie pracował Piotr Jaworski, który uzyskał dla Relaksu 13 oczek. O jeden punkt mniej miał rzucający obrońca Przemek Garliński. Tym samym dzięki zwycięstwu 45:37 koszykarska sekcja TKKF-u odniosła drugie z rzędu zwycięstwo.

Skład: Jaworski 13, Garliński 12, Zwierz 9, Rytkowski 5, Osuch 2, Stępień 2, Woźny 2.