Dwa mecze, dwa dni i dwa zwycięstwa na koncie KK Oleśnica

Adam Besz
Dzień po dniu Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica musiał rozegrać dwa spotkania. Zarówno piątkowy pojedynek przed własną publicznością i sobotni wyjazd zakończył się wygraną oleśnickich koszykarzy.

W piątek po raz ostatni w tym sezonie oleśniczanie zagrali na własnym parkiecie, gdzie pokonali 81:57 MKS Mazbud Basket Szczawno Zdrój. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 19:19. Kolejna to wygrana dwunastoma punktami(26:14) przez KK Oleśnica. Po zmianie stron podobny wynik zanotowali podopieczni Piotra Gliniaka(25:15) i przewaga powiększała się z minuty na minuty. Ostatnia kwarta także padła łupem gospodarzy(11:10) tak jak całe spotkanie.

KKO: Zakrzewski 23, Piasecki 15, Gruba 14, Stach 9, Siworski 8, Janiszewski 5, Ludwisiak 4, Gac 3, Bylina, Cepuch, Narolski, Woźny.

Praktycznie bez przerwy

Już dzień później oleśniccy koszykarze byli w drodze do Ziębic, gdzie mierzyli się z tamtejszym Orłem. Ten pojedynek także okazał się zwycięski dla Team-Plastu Koszykarskiego Klubu Oleśnica 88:76. Premierowa kwarta nie zapowiadała triumfu w tym meczu, bo wygrali ją gospodarze 21:13. W drugiej odsłonie nasi koszykarze zaczęli sukcesywnie odrabiać straty, dlatego po pierwszej połowie meczu strata wynosiła już tylko 5 punktów (38:43). Po trzeciej kwarcie prowadzili już koszykarze KKO 64:61, a w ostatniej dopełnili formalności i wygraną w całym meczu uczcili setny mecz w barwach KK Oleśnica prezesa Marcina Stacha. Po tym małym maratonie oleśniczanie przewodzą w tabeli z 43 punktami w dorobku, mając punktu nad drugim WKK Wrocław. Już jutro naszych koszykarzy czeka starcie we Wrocławiu z KKS-em Kobierzyce.

KKO: Piasecki 27, Zakrzewski 15, Stach 12, Gruba 9, Janiszewski 9, Siworski 6, Ludwisiak 6, Bylina 4, Cepuch, Banaszak, Narolski.