Druga gra i drugie zwycięstwo

Bartłomiej Kowalczyk
Pogoń w swoich grach towarzyskich stawia na młodych, którzy odwdzięczają się skutecznymi akcjami
Podopieczni Andrzeja Szczypkowskiego kontynuują dobrą passę gier kontrolnych

W sobotę ich łupem padło zwycięstwo w meczu z Polonią Wrocław. Potyczka z przedstawicielem wrocławskiej okręgówki była już trzecim meczem pomiędzy obiema ekipami, odkąd trenerem MKS-u jest „Szczypek”. W dwóch poprzednich pojedynkach Pogoń też wygrywała odpowiednio 3:1 i 3:0.
Sobotni sparing lepiej zaczął się dla gości, którzy wyszli na prowadzenie już pod koniec pierwszego kwadransa gry. Pogoń miała problemy z wykańczaniem akcji, bo w składzie brakowało Krzysztofa Bezaka, a Grzegorz Sajewicz pojawił się dopiero w drugiej połowie. Warto natomiast pochwalić postawę Michała Zięby, który wykazywał duża ochotę do gry, wychodził na pozycję, skutecznie operował futbolówką. Kiedy mijało pół godziny sparingu Pogoń dwa razy ukąsiła rywali. Najpierw Zięba wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i sprytnie umieścił piłkę w siatce, a niespełna 60 sekund później na 2:1 podwyższył testowany przez Pogoń, Jakub Błaszczyk. Kilka minut później goście szczęśliwym strzałem głową wyrównali i do przerwy było 2:2.
W drugiej odsłonie szalał kapitan MKS-u, Arkadiusz Smyczyński. Niestety w swoich poczynaniach nie miał odpowiedniego wsparcia wśród partnerów. Od czego jednak oleśniczanie mają „Saja”. Napastnik gospodarzy, wykorzystał przypadkowe zagranie Pawła Bezaka i bez kłopotów wyprowadził miejscowych na prowadzenie. W 70. minucie gry, ponownie był jednak remis. Dla przyjezdnych wyrównał Plaszczyk.
Pogoni udało się zadać decydujący cios pięć minut później. Paweł Bezak zaskoczył bramkarza Polonii i drugi sparing zakończył się zwycięstwem ekipy z Oleśnicy 4:3. Po raz kolejny warto odnotować solidną postawę Mateusza Salamagi, który mimo puszczenia trzech bramek kilkukrotnie błysnął bramkarskim kunsztem. W sobotę seniorzy rozegrają kontrolny mecz z sekcją juniorów.

Pogoń – Polonia Wrocław 4:3 (2:2)
Bramki dla Pogoni: Zięba, Błaszczyk, Sajewicz, P. Bezak.
Pogoń: Salamaga – Strójwąs, Bartosiewicz, Kędzierski, G. Szczypkowski, Smyczyński, Sepetowski, Ł. Szczypkowski, Nowak, Zięba, Błaszczyk, Sajewicz, P. Bezak, Michalewski, Piasecki, Smolak.