Bramkarz bohaterem APO

Andrea Solbiati obronił dla trampkarzy dwa rzuty karne

Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniu Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy. Do przerwy Akademia Piłkarska Oleśnica po bramce Piotra Uznańskiego prowadziła 1:0. Po zmianie stron sygnał do ataku dał Bartłomiej Ropuszyński, podwyższając na 2:0.
Blisko dramatu było 10 minut przed końcem, gdy gospodarzom został przyznany pierwszy rzut karny. Z pojedynku z napastnikiem zwycięsko wyszedł Andrea Solbiati, ale przy dobitce był bezradny.
Trzy minuty później sędziowie podyktowali drugą jedenastkę, a tym razem bramkarz APO sparował ją na rzut różny. W końcówce zawodnikom z Oleśnicy udało się opanować sytuację i trafieniami Kamila Wróbla oraz ponownie Ropuszyńskiego ustalić wynik.
- Mecz był na bardzo wysokim poziomie i obie drużyny nie dawały za wygraną, ale oczywiście Akademia nie pojechała tak daleko na marne i zdobyła 3 punkty do kolekcji. Zagraliśmy świetny mecz, z małymi błędami, lecz prawie perfekcyjnie - powiedział po meczu skrzydłowy APO Piotr Uznański.

Łużyce Lubań - AP Oleśnica 1:4 (0:2)

**APO: Solbiati, Olszak, Rysztak, Kaznowski, Terpis, Cichosz, Wróbel, Ropuszyński, Barański, Szwak, Uznański. Rezerwowi: Błaszczyk, Szymański, Hrehorowicz, Maliga, Skraburski, Wydmuch, Skraburski, Barski.**