Bierutowianie w Ząbkowicach Śląskich nie oddali nawet seta

Siatkarze z Bierutowa pewnie pokonali swojego kolejnego ligowego rywala
Siatkarze z Bierutowa pewnie pokonali swojego kolejnego ligowego rywala fot. Grzegorz Kijakowski
Bierutowski zespół wygrał na wyjeździe bez straty seta. W drugiej kolejce nowego sezonu rozgrywek Zina Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn Siatkarz Bierutów pojechał do Ząbkowic Śląskich, gdzie czekał na niego tamtejszy ZTS.

Gospodarze spotkanie mieli już za sobą dwa mecze w nowej kampanii, oba wygrana 3:0. Dobry bilans postanowili im popsuć goście z Bierutowa, którzy sezon zainaugurowali (w 1. kolejce pauzowali) dopiero przed tygodniem, zwycięstwem 3:1 dla Miliczem.
Tym razem Mariusz Dutkiewicz i spółka od początku pokazali w jakim celu przyjechali do Ząbkowic, wygrywając pierwszego seta do 21. Również druga partia padła łupem Siatkarza, który triumfował 25:22 i pozostało mu przypieczętować wygraną. Tak też się stało w secie numer trzy, wygranym pewnie do 18.
Po trzech kolejkach Siatkarz zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, a wyprzedzają go jedynie Sudety Kamienna Góra i SMS Oborniki Śląskie, które mają na koncie po trzy rozegrane mecze.

Ząbkowice - Siatkarz 0:3

Siatkarz: Mucha, Warcholiński, Szmolke, Jezior, Serek, Patykiewicz, Szpak, Krupa, Grzelak, Łabecki, Dutkiewicz.