Arcytrudna wyprawa Siatkarza Bierutów w Sudety

To było najtrudniejsze zwycięstwo Siatkarza
To było najtrudniejsze zwycięstwo Siatkarza fot. Grzegorz Kijakowski
Bierutowianie przegrywali już 0:2...

Z dużymi problemami spotkał się Siatkarz Bierutów, który dopiero po pięciosetowym pojedynku pokonał KS Sudety Kamienna Góra. Mało tego, początkowo w powietrzu wisiało zwycięstwo gospodarzy, którzy już w premierowej partii pokazali, że łatwo nie oddadzą zwycięstwa mistrzowi III ligi z ubiegłego sezonu i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 25:20. Druga partia była bardziej wyrównana i zakończyła się zwycięstwem dopiero na przewagi. Po zaciętej partii Sudety wygrały tego seta 29:27 i zrobiło się 2:0.

Trzeci set należał do gości z Bierutowa. Zdecydowanie lepsza gra poskutkowała zwycięstwem do 17. W czwartej części znów lepsi okazali się podopieczni Mariusza Dutkiewicza i cieszyli się z wygranej 25:22, więc o wygranej zadecydować musiał tie-break. W nim Siatkarz nieznacznie zwyciężył 15:13, a w całym meczu 3:2. Potknięcie wykorzystały Oborniki Śląskie, umacniając się na pozycji lidera.