UKS Torpeda wróciła z medalami z Mistrzostw Polski w Oświęcimiu

ip
W Oświęcimiu na 50 metrowym basenie odbyły się Mistrzostwa Polski 15-latków w pływaniu. Oleśnicki klub Torpeda reprezentowały Adela Piskorska i Adrianna Szwabińska.

Zawodniczki Torpedy startowały w sumie w siedmiu konkurencjach. W sześciu z nich pływały w finałach. Adela Piskorska w pierwszym dniu zawodów zakwalifikowała się do popołudniowego finału, w którym, płynąc 200 m stylem grzbietowym, wywalczyła brązowy medal. W kolejnym dniu zawodniczka Torpedy zajęła czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym. W trzecim dniu zawodów kończącym Mistrzostwa w Oświęcimiu Adela w wyścigu finałowym zdobyła drugi brązowy medal na tych zawodach.

Wysokie miejsca w ścisłej czołówce krajowej rocznika 2003 zajmowała druga zawodniczka Torpedy Adrianna Szwabińska. Najbliżej zdobycia medalu Mistrzostw Polski Ada była w pierwszym dniu imprezy. Pewnie zakwalifikowała się do finału 200 stylem dowolnym a þlynąc w finale zajęła miejsce tuż za podium - czwarte. W ten sam dzień Ada dostała się też do finału na 50 m stylem dowolnym w którym zajęła ósme miejsce. W ostatnim dniu zawodów zawodniczka Torpedy startowała na 100 m stylem dowolnym, kwalifikując się do swojego trzeciego finału w którym zajęła szóste miejsce.

W tym samym terminie w Ostrowcu Świętokrzyskim trwały Mistrzostwa 16-latków. Startowała na nich jedna zawodniczka Torpedy Julia Janik. Julia płynęła w konkurencjach kraulowych 50,100 i 200 oraz 50 grzbietowym. Najwyższa pozycja to 24 miejsce w eliminacjach na 100 m stylem dowolnym.