Torpeda popłynęła na piątkę w Łodzi

W miniony weekend na 50 metrowym olimpijskim basenie w Łodzi na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego wystartowali zawodnicy oleśnickiej Torpedy.

Łódzkie zawody były bardzo wymagające pod względem obsady. Na starcie stawiło się wielu medalistów Mistrzostw Polski, rekordzistów Polski, a także uczestników Mistrzostwa Świata, Mistrzostw Europy i Igrzysk Olimpijskich.

W takim towarzystwie pływacy z UKP Torpeda Oleśnica zdobyli pięć medali. Adrianna Szwabińska zajęła drugie miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Odebrała też dwa brązowe medale za zajęcie trzeciego miejsca na 50 i 100 dowolnym.

Adela Piskorska przypłynęła druga zdobywając srebrny medal na 200 zmiennym. Brązowy medal na sprinterskim dystansie 50 dowolnym odebrał Sebastian Kołodziejczyk, który stanął na podium w towarzystwie olimpijczyka z Rio Filipa Wypycha.

Torpeda wystąpiła w składzie: Adrianna Szwabińska, Adela Piskorska, Julia Janik i Sebastian Kołodziejczyk.