Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu myślenickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu myślenickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu myślenickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PITALA Robert Marek: pozycja 1 : 3,48% (7 303 głosów)
- ALEKSANDROWICZ Małgorzata: pozycja 2 : 3,48% (7 303 głosów)
- BYLICA Jan Wojciech: pozycja 3 : 3,48% (7 303 głosów)
- MITANA Lilianna Maria: pozycja 4 : 3,48% (7 303 głosów)
- KUROWSKI Daniel Bartłomiej: pozycja 5 : 3,48% (7 303 głosów)
- GÓRSZCZAK Marek: pozycja 6 : 3,48% (7 303 głosów)
- TOPA Stanisław: pozycja 7 : 3,48% (7 303 głosów)
- HORECKA Monika Wiktoria: pozycja 8 : 3,48% (7 303 głosów)
- GÓRALIK Andrzej: pozycja 9 : 3,48% (7 303 głosów)
- HORAB Bogdan: pozycja 10 : 3,48% (7 303 głosów)
- LEŚNIAK Renata Kinga: pozycja 11 : 3,48% (7 303 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA JEDNA JEST POLSKA:
- DOBEK Wiesław Sylwester: pozycja 1 : 0,57% (1 188 głosów)
- LALIK Krzysztof: pozycja 2 : 0,57% (1 188 głosów)
- CUDZIK Monika Jadwiga: pozycja 3 : 0,57% (1 188 głosów)
- BISZTYGA Tomasz Dawid: pozycja 4 : 0,57% (1 188 głosów)
- WIECHNIAK Małgorzata Marta: pozycja 5 : 0,57% (1 188 głosów)
- TUROWSKA Agnieszka Małgorzata: pozycja 6 : 0,57% (1 188 głosów)
- DĄBROWSKI Adam Marek: pozycja 7 : 0,57% (1 188 głosów)
- GOŁAWIECKA Anna: pozycja 8 : 0,57% (1 188 głosów)
- SUDER Bogdan Wojciech: pozycja 9 : 0,57% (1 188 głosów)
- STEC Bogusław Zdzisław: pozycja 10 : 0,57% (1 188 głosów)
- RUTKA Sebastian Paweł: pozycja 11 : 0,57% (1 188 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM ZIEMI MYŚLENICKIEJ:
- TOMAL Józef Wojciech: pozycja 1 : 3,03% (6 353 głosów)
- KUDAS Rafał Marek: pozycja 2 : 3,03% (6 353 głosów)
- OLEKSY Anna Dominika: pozycja 3 : 3,03% (6 353 głosów)
- CICHOŃ Michał Józef: pozycja 4 : 3,03% (6 353 głosów)
- KAPUSTA Anna: pozycja 5 : 3,03% (6 353 głosów)
- ZAPAŁA Robert Dariusz: pozycja 6 : 3,03% (6 353 głosów)
- CHLEBDA Irena: pozycja 7 : 3,03% (6 353 głosów)
- MIKOŚ Marek Józef: pozycja 8 : 3,03% (6 353 głosów)
- FIREK Barbara Joanna: pozycja 9 : 3,03% (6 353 głosów)
- ZIÓŁKOWSKI Tomasz: pozycja 10 : 3,03% (6 353 głosów)
- CERANOWICZ Piotr: pozycja 11 : 3,03% (6 353 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU:
- OSTROWSKI Kamil Jan: pozycja 1 : 1,89% (3 960 głosów)
- KĘSEK Ewa Małgorzata: pozycja 2 : 1,89% (3 960 głosów)
- PANUŚ Kazimierz: pozycja 3 : 1,89% (3 960 głosów)
- LEJDA-KUKLEWICZ Eleonora: pozycja 4 : 1,89% (3 960 głosów)
- DUDZIK Marcin Mikołaj: pozycja 5 : 1,89% (3 960 głosów)
- BIELA-WCISŁO Barbara Małgorzata: pozycja 6 : 1,89% (3 960 głosów)
- KANIA Renata: pozycja 7 : 1,89% (3 960 głosów)
- PODMOKŁY Jan: pozycja 8 : 1,89% (3 960 głosów)
- GWÓŹDŹ Józefa: pozycja 9 : 1,89% (3 960 głosów)
- OBŁAZA Piotr Maciej: pozycja 10 : 1,89% (3 960 głosów)
- BYLICA Zbigniew Waldemar: pozycja 11 : 1,89% (3 960 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARZENY PSZCZOŁA RODZICE DZIECIOM I SENIOROM:
- PSZCZOŁA Marzena Kalina: pozycja 1 : 0,27% (557 głosów)
- PITALA Dominik Marcin: pozycja 2 : 0,27% (557 głosów)
- ZAWROTNIAK Marcin Michał: pozycja 3 : 0,27% (557 głosów)
- BIJAK Sylwia Danuta: pozycja 4 : 0,27% (557 głosów)
- GALAS Piotr Tadeusz: pozycja 5 : 0,27% (557 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu myślenickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOLSKI Waldemar Piotr: pozycja 1 : 7,41% (1 904 głosów)
- KORPAL Aleksandra Zofia: pozycja 2 : 7,41% (1 904 głosów)
- DUDA Szymon Paweł: pozycja 3 : 7,41% (1 904 głosów)
- KOZEK Jerzy Ludwik: pozycja 4 : 7,41% (1 904 głosów)
- BOBEŁ Paulina Joanna: pozycja 5 : 7,41% (1 904 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA JEDNA JEST POLSKA:
- DZIDEK Iwona Ewa: pozycja 1 : 1,17% (300 głosów)
- ŻĄDŁO Rafał: pozycja 2 : 1,17% (300 głosów)
- SOŁTYK-RYDZ Katarzyna Marta: pozycja 3 : 1,17% (300 głosów)
- WOŁEK Franciszek: pozycja 4 : 1,17% (300 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM ZIEMI MYŚLENICKIEJ:
- TROJAN Krzysztof: pozycja 1 : 5,01% (1 288 głosów)
- KOWALCZE Ewa: pozycja 2 : 5,01% (1 288 głosów)
- KALETA Albert Andrzej: pozycja 3 : 5,01% (1 288 głosów)
- DZIDEK Małgorzata Stanisława: pozycja 4 : 5,01% (1 288 głosów)
- PIECHOTA Piotr Bogdan: pozycja 5 : 5,01% (1 288 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU:
- PUŁKA Andrzej Józef: pozycja 1 : 6,65% (1 710 głosów)
- MOSKAL Karolina Maria: pozycja 2 : 6,65% (1 710 głosów)
- GÓRKA Adam: pozycja 3 : 6,65% (1 710 głosów)
- CEWKOWICZ Tomasz Czesław: pozycja 4 : 6,65% (1 710 głosów)
- FILIPEK Maria: pozycja 5 : 6,65% (1 710 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu myślenickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GAJEK Marta: pozycja 1 : 4,65% (3 157 głosów)
- LENCZOWSKI Jan Marek: pozycja 2 : 4,65% (3 157 głosów)
- BURKAT Szymon Piotr: pozycja 3 : 4,65% (3 157 głosów)
- SPYTEK Lucyna Krystyna: pozycja 4 : 4,65% (3 157 głosów)
- GĄDEK Monika Maria: pozycja 5 : 4,65% (3 157 głosów)
- GUBAŁA Grzegorz Rafał: pozycja 6 : 4,65% (3 157 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA JEDNA JEST POLSKA:
- KOWALCZYK Robert Jerzy: pozycja 1 : 1,23% (835 głosów)
- CEGIELSKI Marcin Michał: pozycja 2 : 1,23% (835 głosów)
- DŁUGOPOLSKI Marcin: pozycja 3 : 1,23% (835 głosów)
- OBAJTEK Renata Bernadetta: pozycja 4 : 1,23% (835 głosów)
- STEC Natalia Magdalena: pozycja 5 : 1,23% (835 głosów)
- WĘKLAR Tomasz Wojciech: pozycja 6 : 1,23% (835 głosów)
- SURMA-KASPRZYK Karolina: pozycja 7 : 1,23% (835 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM ZIEMI MYŚLENICKIEJ:
- ŻABA Tadeusz: pozycja 1 : 5,46% (3 700 głosów)
- NIEWIAROWSKA Angelika Wanda: pozycja 2 : 5,46% (3 700 głosów)
- MATOGA Katarzyna Maria: pozycja 3 : 5,46% (3 700 głosów)
- ŻUŁAWIŃSKI Krzysztof Stanisław: pozycja 4 : 5,46% (3 700 głosów)
- SOŁTYS Konrad Szymon: pozycja 5 : 5,46% (3 700 głosów)
- JASEK Marian Włodzimierz: pozycja 6 : 5,46% (3 700 głosów)
- SUŚ Izabela Grażyna: pozycja 7 : 5,46% (3 700 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU:
- BOCHNIA Tadeusz Piotr: pozycja 1 : 3,61% (2 448 głosów)
- NOWAK Piotr Adam: pozycja 2 : 3,61% (2 448 głosów)
- KUSIAK Adrian: pozycja 3 : 3,61% (2 448 głosów)
- GRANDYS Mariola Lucyna: pozycja 4 : 3,61% (2 448 głosów)
- PŁATEK Kazimierz: pozycja 5 : 3,61% (2 448 głosów)
- URBAŃSKA Maria Stanisława: pozycja 6 : 3,61% (2 448 głosów)
- POZNAŃSKA Bożena: pozycja 7 : 3,61% (2 448 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu myślenickiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KUDŁACZ Elżbieta Aniela: pozycja 1 : 7,44% (3 691 głosów)
- DZIADKOWIEC Piotr Stanisław: pozycja 2 : 7,44% (3 691 głosów)
- PAJKA Jadwiga Teresa: pozycja 3 : 7,44% (3 691 głosów)
- CZYSZCZOŃ Dominik: pozycja 4 : 7,44% (3 691 głosów)
- WĘGLARZ Beata Dorota: pozycja 5 : 7,44% (3 691 głosów)
- OSTAFIN Grzegorz Janusz: pozycja 6 : 7,44% (3 691 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA JEDNA JEST POLSKA:
- MIROCHNA Katarzyna Elżbieta: pozycja 1 : 1,93% (958 głosów)
- HODANA Sylwia Natalia: pozycja 2 : 1,93% (958 głosów)
- KLUSKA Mariusz Marek: pozycja 3 : 1,93% (958 głosów)
- SULARCZYK Marek Jan: pozycja 4 : 1,93% (958 głosów)
- SOLARZ Ewa Małgorzata: pozycja 5 : 1,93% (958 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM ZIEMI MYŚLENICKIEJ:
- ZADORA Edward: pozycja 1 : 4,49% (2 226 głosów)
- PAWLIK Teresa Maria: pozycja 2 : 4,49% (2 226 głosów)
- DYRCZ Bartłomiej: pozycja 3 : 4,49% (2 226 głosów)
- KLIMAS Magdalena Czesława: pozycja 4 : 4,49% (2 226 głosów)
- HOBOT Edward: pozycja 5 : 4,49% (2 226 głosów)
- GŁADYSZ Lucyna Elżbieta: pozycja 6 : 4,49% (2 226 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU:
- SŁONINA Andrzej: pozycja 1 : 3,12% (1 548 głosów)
- BOROWSKA Magdalena Justyna: pozycja 2 : 3,12% (1 548 głosów)
- KAWOŃCZYK Ewa: pozycja 3 : 3,12% (1 548 głosów)
- OSTAFIN Agnieszka Władysława: pozycja 4 : 3,12% (1 548 głosów)
- MOTYKA Mieszko Andrzej: pozycja 5 : 3,12% (1 548 głosów)
- KOZAK Piotr Mikołaj: pozycja 6 : 3,12% (1 548 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu myślenickiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MAJKA Jolanta Maria: pozycja 1 : 6,77% (4 102 głosów)
- RAPACZ Anna Emilia: pozycja 2 : 6,77% (4 102 głosów)
- DYBEŁ Krzysztof Stanisław: pozycja 3 : 6,77% (4 102 głosów)
- MOŃKO Tomasz: pozycja 4 : 6,77% (4 102 głosów)
- KASPRZYCKA Stanisława Marzena: pozycja 5 : 6,77% (4 102 głosów)
- OLEŚ Jacek Paweł: pozycja 6 : 6,77% (4 102 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA JEDNA JEST POLSKA:
- MURZYN Paweł Stanisław: pozycja 1 : 1,81% (1 095 głosów)
- FILIPIAK Anna: pozycja 2 : 1,81% (1 095 głosów)
- BUDA Wiesław: pozycja 3 : 1,81% (1 095 głosów)
- LIZAK Stanisław: pozycja 4 : 1,81% (1 095 głosów)
- BOBOWSKA Teresa: pozycja 5 : 1,81% (1 095 głosów)
- DŁUGOPOLSKA Joanna Anna: pozycja 6 : 1,81% (1 095 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM ZIEMI MYŚLENICKIEJ:
- LEŚNIAK Ryszard Józef: pozycja 1 : 3,96% (2 401 głosów)
- WOŹNICZKA Małgorzata: pozycja 2 : 3,96% (2 401 głosów)
- DUDZIK Artur: pozycja 3 : 3,96% (2 401 głosów)
- PASIERB Elżbieta Maria: pozycja 4 : 3,96% (2 401 głosów)
- GRUSZKOWSKI Piotr: pozycja 5 : 3,96% (2 401 głosów)
- MAGDZIARZ Katarzyna Dorota: pozycja 6 : 3,96% (2 401 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU:
- PASIOWIEC Jacek Andrzej: pozycja 1 : 4,13% (2 505 głosów)
- STALMACH Wiesław: pozycja 2 : 4,13% (2 505 głosów)
- ŚCIBOR Lidia Weronika: pozycja 3 : 4,13% (2 505 głosów)
- WĘGLARZ Teresa Danuta: pozycja 4 : 4,13% (2 505 głosów)
- KOPA Zbigniew Jan: pozycja 5 : 4,13% (2 505 głosów)
- FILAR Paulina Agnieszka: pozycja 6 : 4,13% (2 505 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?