Siatkarz przeskoczył Ogień

Adam Besz
Miniona sobota w bierutowskiej hali widowiskowo-sportowej to spotkanie Siatkarza Bierutów z ULKS-em Ogień Żmigród w ramach 20. kolejki Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn.

Bierutowianie do meczu z ostatnią drużyną przystąpili w roli zdecydowanego faworyta i wicelidera rozgrywek. Inna sytuacja niż wygrana Siatkarza byłaby dużą niespodzianką, ale taka się nie wydarzyła. Podopieczni Mariusza Dutkiewicza gładko wygrali 3:0. W premierowym secie Radosław Grzelak i spółka pokonali rywali do 15.

Druga partia to jeszcze większa dominacja gospodarzy, którzy siatkarzom ze Żmigrodu pozwolili na zdobycie tylko 10 „oczek”. Trzeci i jak się później okazało ostatni set także powędrował na konto bierutowskich siatkarzy. Tym razem zwycięstwo 25:17. W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Siatkarza na wyjeździe zagra z LZS FIUKA Średzianin Środa Śląska, który znajduje się jedną pozycję w tabeli przez sobotnim przeciwnikiem bierutowskich siatkarzy.