Seniorzy Akademii Piłkarskiej Oleśnica lepsi od juniorów Miedzi

APO
Sobotnie towarzyskie stracie między AP Oleśnica, a juniorami Miedzi Legnica lepiej będą wspominali podopieczni Piotra Szałka.

Sobotni pojedynek dostarczył wielu piłkarskich emocji licznie zgromadzonym przy Brzozowej kibicom. Od początku meczu bardzo dużo działo się w środku pola gry. Po kilku minutach goście wyszli na prowadzenie po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

Zespół z Oleśnicy szybko odpowiedział bramką wyrównującą. Większość pierwszej połowy dominował zespół z Legnicy, bardzo szybko rozgrywając swoje akcje, co doprowadziło do zdobycia drugiej bramki, na którą po raz kolejny odpowiedzieli gospodarze skutecznie egzekwując rzut karny. Należy również podkreślić, że świetnymi interwencjami popisywał się bramkarz Miedzi Legnica, co utrudniało zdobycie przewagi.

W drugiej połowie trener Piotr Szałek zmienił założenia taktyczne co pozytywnie wpłynęło na jakość gry oleśniczan i ostatecznie to gospodarze odnoszą zwycięstwo 4:3. W zespole Miedzi zagrało dwóch wychowanków APO- Emil Kaznowski i Bartek Ropuszyński, którzy mieli okazję zaprezentować się w swoim rodzinnym mieście.

APO: Kucharek, Wójciak, Sosiński, Krzesiński, Gołąb, Solbiati, Konarski, Zięba, P. Wierzchowski, M. Wierzchowski, Żurek, M. Kryczka, Ł. Kryczka, Rysztak , Zdunek, Terpis, Olszak, Barański, Drosiński, Stachera, Wolny, Przybytek

Bramki: Konarski, Kucharek (karny), P. Wierzchowski, M. Wierzchowski