Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy rozdaje pieniądze na szkolenia, założenie działalności i staże

Karolina Jurek-Bugla
Karolina Jurek-Bugla
Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy informuje o wolnych miejscach dla osób bezrobotnych m.in. na staże i szkolenia
Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy informuje o wolnych miejscach dla osób bezrobotnych m.in. na staże i szkolenia Karolina Jurek-Bugla
Powiatowy Urząd Pracy z siedzibą w Oleśnicy informuje, że do dyspozycji wciąż dostępne są środki na staże, szkolenia i podjęcie działalności gospodarczej. Chodzi konkretnie o aktywizację osób bezrobotnych od 30 roku życia, w tym znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy w powiecie oleśnickim w bieżącym roku. Jak starać się o pomoc?

Powiatowy Urząd Pracy z siedzibą w Oleśnicy ma dziewięć miejsc na staże, 12 na szkolenia, a 24 na podjęcie działalności gospodarczej. Jak się dowiadujemy uczestnikami projektu mogą być osoby od 30 roku życia pozostające bez zatrudnienia zarejestrowane jako bezrobotne w PUP w Oleśnicy w tym znajdujące się w szczególnej sytuacji na rynku pracy tj. osoby w wieku 50 lat i więcej, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby z niskimi kwalifikacjami.

Pierwszeństwo udziału w projekcie będą miały osoby, które zamieszkują obszar uchwalony programem rewitalizacji. Osoba bezrobotna może ubiegać się o skierowanie na staż lub szkolenie, jeżeli została ona uwzględniona w Indywidualnym Planie Działania. Wnioski pracodawców oraz osób bezrobotnych będą rozpatrywanie w kolejności ich wpływu do wyczerpania środków lub zakończenia projektu z EFS - informuje PUP w Oleśnicy.

Więcej informacji w pośredniaku.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto