Pogoń Oleśnica wróciła z Żórawiny na tarczy

W miniony weekend na boiskach wrocławskiej „okręgówki” została rozegrana 18. kolejka. Sobota znów minęła nie pomyśli Pogoni Oleśnica, która przegrała 0:3 z KS-em Żórawina.

Oleśniccy piłkarze z Żórawiny wrócili na tarczy. Spotkanie „ustawiła” pierwsza połowa, w której gospodarze trzykrotnie znaleźli sposób na pokonanie golkipera Pogoni. Przy pierwszej bramce, która padła w 21 minucie Mateusz Salamaga nie miał nic do powiedzenia, bo gospodarze zabójczo wykończyli swój kontratak.

Z kolei przy drugiej, która padła siedem minut później zawinił najbardziej, ponieważ sfaulował w polu karnym zawodnika Żórawiny, który chwilę później z jedenastu metrów pokonał go. Trzy minuty przed zejściem na regulaminową przerwę gospodarze dorzucili trzecie trafienie, które ustaliło wynik spotkania. Po tej porażce podopieczni Marcina Jurasika spadli na piątą lokatę.

W nadchodzącą sobotę zmierzą się na własnym boisku z będącym pozycję i „oczko” wyżej Zachodem Sobótka.

Pogoń: Salamaga – Uznański, Graf(46' Smyrski), Ciszewski(37' Warzecha), Kopek, Kowalski, Sikora(37' Hałapacz, 77' Cichosz), Siódmiak, Strójwąs, Świerczyński.