Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koniec z odsyłaniem niepasujących ubrań. Google wprowadza funkcję, którą pokochasz. Jak to działa?

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Zobacz, jak ma działać wirtualna przymierzalnia w Google Zakupy i w jaki sposób ograniczy ona ilość zwrotów.
Zobacz, jak ma działać wirtualna przymierzalnia w Google Zakupy i w jaki sposób ograniczy ona ilość zwrotów. Gustavo Fring / Pexels
Google może rozwiązać problem wielu osób, które często robią zakupy odzieżowe w sieci. Choć sklepy oferują najczęściej bezpłatny zwrot, i całość transakcji przebiega gładko, to jednak często da się odczuć spory zawód, gdy dana część garderoby nie wygląda na nas tak, jak na pięknej modelce w internecie. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji Google pokaże, jak dane ubranie może wyglądać na... tobie. Zobacz, jak to działa.

Spis treści

Sztuczna inteligencja i jej zastosowania

Sztuczna inteligencja szturmem wdarła się do codzienności osób korzystających z wszelkich urządzeń elektronicznych. Microsoft poszerza dzięki SI możliwości przeglądarki Edge, a Android 14 ma w dużej mierze opierać się na algorytmach uczenia maszynowego.

Do szeregu zastosowań tej technologii dołączyła właśnie bardzo ciekawa nowość, nad którą pracuje amerykański gigant technologiczny Google.

Wirtualna przymierzalnia w Google

Google Zakupy, czyli moduł wyszukiwarki Google, który po wpisaniu danej frazy wyświetla opcje zakupowe z różnych sklepów, wprowadza bardzo ciekawe rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji będzie można zobaczyć, jak dana część garderoby wygląda na różnych typach ciała.

Chcesz wiedzieć, jak ten top wygląda na Tobie, a nie na chudej modelce? Google Shopping wykorzystuje teraz sztuczną inteligencję do wyświetlania ubrań na różnych kształtach ciała (na razie tylko w USA). Wyobraź sobie teraz, że przymierzasz ją za pomocą Apple Vision Pro w wirtualnej przymierzalni.

Dzięki tej funkcji konsument będzie mógł przed zakupem zobaczyć, jak dane ubranie wygląda na osobach o

  • różnej budowie i masie ciała
  • czy innym kolorze skóry,

więc będzie można wybrać taki model, który najbardziej przypomina nasze wymiary. Dzięki temu decyzja zakupowa będzie podejmowana bardziej świadomie, a ilość zwrotów z pewnością znacznie się zmniejszy. Algorytmy SI zajmują się tutaj przewidywaniem, jak ubranie będzie układać się na danym człowieku - gdzie będą tworzyć się załamania i zgięcia, a gdzie wyglądać to będzie zbyt luźno lub obciśle.

Jak działa wirtualna przymierzalnia w Google Zakupy?

Nasz nowy generatywny model sztucznej inteligencji bierze obraz odzieży i dokładnie odzwierciedla sposób, w jaki będzie się on układał, fałdował, przylegał, rozciągał i tworzył zmarszczki i cienie na zróżnicowanym zestawie prawdziwych modeli w różnych pozach. Wybraliśmy osoby w rozmiarach XXS-4XL reprezentujące różne odcienie skóry, kształty ciała, pochodzenie etniczne i rodzaje włosów.

Wirtualni modele w Google Zakupy
Google zapewniło wiele zróżnicowanych modelów i modelek, by każdy mógł znaleźć kogoś podobnego do siebie. Google / materiały prasowe

Rozwiązanie jest już dostępne na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak najprawdopodobniej pojawi się ono również w innych krajach, w tym w Polsce.

Zobacz również:

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koniec z odsyłaniem niepasujących ubrań. Google wprowadza funkcję, którą pokochasz. Jak to działa? - GRA.PL

Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto