Klasa okręgowa: prawdziwy thriller przy Brzozowej! Pogoń pokonuje Odrę Malczyce

Adam Besz
Na początku doliczonego czasu gry piłkarze Pogoni Oleśnica "tonęli" w Odrze, ale ostatecznie zdołali najpierw doprowadzić do remisu a później pokonać i "przepłynąć" zespół z Malczyc.

Jako pierwsi prowadzenie objęli oleśniczanie. W 18 minucie spotkania rzut karny po faulu na Kacprze Korciku pewnie wykorzystał Michał Hałapacz. Niestety chwilę później piłkarze Odry wykonywali rzut rożny, a sędzia dopatrzył się nieprzepisowego zatrzymania Adama Ciszewskiego jednego z graczy gości i po raz drugi w tym spotkaniu wskazał na wapno. Skutecznym egzekutorem jedenastki był Paweł Stożek.

W drugiej połowie na listę strzelców, w 55 minucie znów wpisał się Hałwa. Tym razem kapitan Pogoni znów strzelił bramkę z rzutu karnego, a faulowany był Adrian Miodek. Gdy mecz dobiegał końca i wydawało się, że gospodarze utrzymają korzystny wynik nastały wielkie emocje. Najpierw w 88. minucie arbiter po raz czwarty wskazał na wapno. Tym razem dla Odry po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika Pogoni. Egzekucji dokonał po raz kolejny Stożek, który doprowadził do wyrównania.

Trzy minuty później zespół gości był w prawdziwej euforii, bo kolejną bramkę strzelił Stożek i wydawało się, że szansa na jakiekolwiek punktu oddaliła się bezpowrotnie. Za akcję ratunkową Jerzy Łada został napomniany czerwoną kartką. W samej końcówce do bramki rywali trafiali jednak gospodarze. W 93. minucie do wyrównania doprowadził Adam Ciszewski, a wynik w 95. minucie ustalił Kopek i Pogoń wyrwała zwycięstwo z Odrą wygrywając 4:3.

Pogoń: Salamaga - Łada, Balcerzak, A.Ciszewski, Hałapacz, Jendryca(77' Smyrski), Karga(80' Sikora), Korcik(66' Kopek), Miodek(82' Wolski), Strójwąs, Świerczyński.