Klasa okręgowa: Pogoń ujarzmiła Orła

Adam Besz
Piłkarze Pogoni Oleśnica w końcu odnotowali zwycięstwo na własnym stadionie. Podopieczni Marcina Jurasika przy wsparciu własnych kibiców pokonali 3:1 Orła Marszowice.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie przyniosła bramek. Trzy minuty po zmianie stron wynik meczu otworzył Mateusz Jendryca, nie dając bramkarzowi gości szans na skuteczną interwencję. Dwadzieścia minut później oleśnicki MKS prowadził już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Michał Hałapacz, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kacprze Korciku. Chwilę wcześniej sędzia główny wyrzucił z boiska zawodnika gości.

Popularny "Hałwa" ten pojedynek kończył z dubletem, a po raz drugi jego nazwisko powędrowało do protokołu w 83 minucie, kiedy to również nie pomylił się strzelając z "wapna". Kapitan MKS-u podszedł do "jedenastki", bo w szesnastce znów nieprzepisowo zatrzymany był Korcik. Nie udało się oleśniczanom dokończyć mecz bez straty bramki, ponieważ na trzy minuty przed końcem Mateusza Salamagę pokonał jeden z graczy Orła. Pogoń to ósma siła wrocławskiej "okręgówki", a jej kolejnym rywalem będzie Olimpia Podgaj.

Pogoń: Salamaga - Łada, Balcerzak(26' B.Ciszewski), A.Ciszewski, Hałapacz, Jendryca(85' Wolski), Korcik(85' Sikora), Miodek(75' Szwak), Siódmiak, Świerczyński, Strójwąs.