Klasa okręgowa: Pogoń i Wiwa rozbiły swoich rywali

Adam Besz
Przedostatnia kolejka w wykonaniu Pogoni Oleśnica i Wiwy Goszcz to pewne zwycięstwa i dopisany komplet punktów do swojego dorobku.

Podopieczni Marcina Jurasika na wyjeździe mierzyli się z Kolektywem Radwanice i zdecydowanie wygrali 7:3. Pierwsza bramka dla Pogoni to samobójcze trafienie gospodarzy. Chwilę później oleśnicki MKS prowadził 2:0, a na listę strzelców wpisał się Michał Ciszewski. Po upływie kolejnych minut trzecią bramkę dla Pogoni strzelił Sławomir Kopek. Następna akcja i kontaktowe trafienie Kolektywu, gracz gości w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni okazał się lepszy od niego.

W drugiej odsłonie hattricka zdobył Mateusz Jendryca, a jedno trafienie dorzucił Adrian Miodek. Defensywa Pogoni nie ustrzegła się błędów i straciła jeszcze dwie bramki, ale nic szczególnego to nie zmieniło.

Pogoń: Salamaga(80' Nasiadek), Strójwąs, Graf, Siódmiak, A.Ciszewski, Świerczyński, M.Ciszewski, Jendryca, Kopek(66' Cichosz), Miodek(60' Rafalski), Uznański.

Na własnym boisku zespół z Goszcza podejmował Czarnych Jelcz-Laskowice i rozbił rywala aż 5:0. Już w drugiej minucie meczu goszczanie prowadzili po trafieniu Karol Makowczyński. Przy takim wyniku oba zespoły schodziły na przerwę. Po zmianie stron wciąż bramki zdobywała tylko Wiwa. Dwukrotnie sposób na pokonanie bramkarza gości znaleźli Piotr Kotwa oraz Adrian Dąbrowski. Wiwa znajduje się na drugim miejscu w tabeli ze stratą punktu do lidera z Oławy.

Wiwa: Rogala - Cybulski, Makowczyński(63' Rydzyński), P.Wojciechowski(57' J.Wojciechowski), F.Szczypkowski, Śląski, Moskwa, Kubot(70' Rek), Sitek(65' Bartusiak), Kotwa(75' Pawlak), Dąbrowski(73' Budzowski).