KK Oleśnica kończy rundę zasadniczą w pokonanym polu

W minioną sobotę Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica rozegrał ostatnią kolejkę rundy zasadniczej. Na jej zakończenie oleśniczanie na wyjeździe mierzyli się SMK Lubin.

Faworytem tego spotkania wydawali się być goście z Oleśnicy, którzy wyżej stoją w ligowej tabeli. Od pierwszej piłki gospodarze postawili trudne warunku. Premierowa kwarta padła łupem zespołu prowadzonego przez Piotra Gliniaka (17:13). W drugiej oleśniczanie grali punkt za punkt i na przerwę schodzili prowadząc 31:25.

Po zmianie stron lubinianie wyszli na prowadzenie, wykorzystując przestój i słabą grę w obronie oleśnickich koszykarzy w tym momencie. Ostatnia część udowodniła, że tego dnia to gospodarze rządzili pod koszem wygrywając całe spotkanie 66:58. Po rozegraniu ostatniej ligowej kolejki w fazie zasadniczej koszykarze z Oleśnicy są na pozycji wicelidera mając 46 punktów. Do liderującego KS-u Hes Basketball z Wrocławia Marcin Stach i spółka stracili tylko „krok”.

KKO: D.Piasecki 17, Siworski 10, Gruba 10, Zakrzewski 9, Ludwisiak 8, Janiszewski 2, M.Piasecki 2, Narolski, Banaszak, Woźny, Mika, Cepuch.