KK Oleśnica bezlitosny dla Złotoryi [ZDJĘCIA]

Łatwa wygrana oleśnickich koszykarzy nad Rio Team Złotoryja. Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica zwyciężył pewnie, bo aż 95:72.

Mimo pojedynku z czerwoną latarnią ligowej tabeli hala OKR Atol wypełniła się niemal po brzegi. W spotkanie zdecydowanie weszli gospodarze, którzy raz po raz powiększali swoją przewagę. Na trzy minuty przed końcem tej części gry Team-Palst prowadził już różnicą dziewięciu punktów, ale w końcówce przewaga zmalała do zaledwie dwóch oczek i pierwszą część gry oleśniczanie zakończyli prowadząc 26:24. W tym czasie debiut na parkietach III ligi zaliczył mierzący 193 cm wzrostu 15-letni Mateusz Zadka, uczeń 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Oleśnicy.

Druga kwarta to miażdżąca przewaga oleśniczan, która po jej zakończeniu wynosiła 26 punktów, a ogólny wynik brzmiał 60:34 dla podopiecznych Piotra Gliniaka. Po regulaminowej przerwie goście zaczęli odrabiać straty, ale ani przez moment przewaga KKO nie była zagrożona. Ostatnią część Marcin Stach i spółka również mieli pod kontrolą i mogli cieszyć się z wygranej w tym meczu.

Teraz przed podopiecznymi Piotra Gliniaka ciężki okres. Za tydzień zespół zagra u siebie ze Szczawnem Zdrój. Dzień później KKO czeka wyjazd do Ząbkowic Śląskich. 12 marca kolejny wyjazd do Kobierzyc, a 16 marca we własnej hali mecz kończący sezon z SMK Lubin.