III liga: KK Oleśnica pewnie pokonuje Śląska Wrocław

Adam Besz
W minioną niedzielę koszykarze Team-Plastu Koszykarskiego Klubu Oleśnica przed własną publicznością podejmowali niepokonanego do tej pory Śląska Wrocław. Ostatecznie to oleśniczanie stali się pogromcami wrocławian, zwyciężając 72:58.

Pojedynek w hali OKR Atol zapowiadał się na ciężki bój dla oleśnickich koszykarzy. Zespół Śląska Wrocław to najmłodszy team w tegorocznych rozgrywkach, ale niezwykle skuteczny. W pierwszej połowie goście postawili mocne warunki. Pierwszą kwartę Śląsk wygrał nieznacznie 19:17. W drugiej obraz gry się nie zmienił. Skuteczna gra wrocławian powodowała, że podopieczni Piotra Gliniaka musieli ciągle gonić wynik, ale różnica punktowa była niewielka. W ostatniej sekundzie drugiej kwarty trójka Szymona Narolskiego spowodowała, że to jednak gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 35:34.

Trzecią kwartę oleśniczanie rozpoczęli od celnych rzutów Dawida Piaseckiego i Tomasza Gruby. Oleśniczanie poprawili też wyraźnie swoją grę w defensywie i nie pozwalali już tak często rywalom na zbiórki. Byli przy tym bardziej skuteczni w ataku i po tej części oleśniczanie prowadzili 59:48.

Ostatnia kwarta tego spotkania była już w stu procentach pod kontrolą zespołu z Oleśnicy. Wynik ani przez moment nie był zagrożony. W samej końcówce celna trójka Gruby skutecznie podcięła skrzydła gościom, którzy nie byli już w stanie nawiązać równorzędnej walki. Team-Plast pokonał więc we własnej hali zespół Śląska Wrocław 72:58. To trzecie zwycięstwo ekipy Piotra Gliniaka w tegorocznych rozgrywkach III ligi. W kolejnym spotkaniu rywalem Marcina Stacha i spółki będzie WKK Wrocław.