Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Otwarty w oleśnickim Gimnazjum nr 1

Marzena Tyl
W sobotę 14 maja Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy otworzyło swoje drzwi przed szóstoklasistami, którzy już wkrótce staną przed wyborem gimnazjum. W godzinach od 9 do 13 można było zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Każdy mógł zwiedzić szkołę, zobaczyć sale, porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami, a także przyszłymi starszymi kolegami.

Na gości w sali polonistycznej czekał słodki poczęstunek w przygotowanej na ten dzień kafejce. Piętro wyżej można było skosztować przekąsek fit i dowiedzieć się czegoś na temat zdrowego żywienia. W kolejnych pomieszczeniach uczniowie podstawówki i ich rodzice uczyli się tworzyć origami, sprawdzali swoją wiedzę językową w różnych grach i zabawach przygotowanych przez uczniów i opiekunów, korzystali z mikroskopów, tworzyli bryły matematyczne czy cacka w technice quilingu. W klasach multimedialnych na odwiedzających czekały filmy promujące placówkę i prezentacje przygotowane przez nauczycieli, bogate w zdjęcia ilustrujące sukcesy naszych uczniów w różnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Na zwiedzających czekały także przygotowane przez uczniów pod okiem nauczyciela eksperymenty i doświadczenia fizyczne – każdy chętny zresztą mógł sam poczuć się jak młody chemik. Można było także posłuchać koncertu wokalnego czy instrumentalnego naszych uczniów w sali muzycznej. W zdumienie wprawiało podsumowanie projektu edukacyjnego, zrealizowanego w ramach 1050. rocznicy chrztu Polski, zwłaszcza makieta – replika osady w Biskupinie – wykonana przy użyciu... (bagatela!) 8 000 zapałek!

Na korytarzach zwiedzający mogli obejrzeć wystawę prezentującą sylwetki najlepszych absolwentów, osiągnięcia uczniów, a także bogatą wystawę zdjęć z najważniejszych wydarzeń, które co roku odbywają się w szkole. Przed biblioteką siedział Henryk Sienkiewicz w otoczeniu swoich trzech wdzięcznych żon. Trzy Marie oraz pisarz rozdawali zakładki wykonane przez jedną z naszych uczennic. Nastrój przełomu XIX i XX wieku pryskał z chwilą wejścia do czytelni, w której mowa była o narzędziach TIK. Odbyła się premiera filmu „Żywa książka”, prezentacja gazetki „jedynka.pl”, projektu o hejcie „Nienawiść. Jestem przeciw!”. Chwalono się także partycypacją w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Natomiast na sali gimnastycznej i boisku odbywały się rozgrywki sportowe.

fot. Joanna Stefańczyk/Marzena Tyl

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olesnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto