"Bundesliga" w kolejnym wydaniu

Jak poszło B-klasowym zespołom w kolejnej kolejce?

Dąb dalej w gazie

Zespół z Dobroszyc pokonał kolejnego rywala w wyścigu o awans do A-klasy. Michał Surma i spółka na wyjeździe ograli 2:0 Sokoła Ujeździec Wielki. Obie bramki padły jeszcze przed przerwą. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał Mateusz Łacny, a chwilę później Szymon Kuraś. Dobroszyczanie kończyli ten mecz w dziesiątkę, bo sędzia z boiska wyrzucił Wojciecha Zalewskiego. W tabeli Dąb ma 30 punktów, tyle samo co Victoria Zawonia. W kolejnym meczu zmierzy się z Sokołem Ujeździec Mały.

Sokół wciąż przegrywa

Po raz kolejny ekipa Sokoła Sokołowice musiała uznać wyższość rywali, tym razem przegrywając 2:5 z Olimpią Bukowinka. Dla Sokoła strzelali Damian Drabnet oraz Łukasz Kumejko, ale było to zdecydowanie za mało na osiągnięcie choćby remisu. Sokół wciąż zamyka tabelę, a teraz zagra KS-em Komorów, który jest jedenasty

Derby dla Wabienic

W grupie IV doszło do derbowego spotkania KS-u Gręboszyce z Iskrą Wabienice. O wygranej przesądziła tylko jedna bramka, a strzelili ją gracze z Wabienic, dokładnie uczynił to Damian Gadziński, który w 25 minucie skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kacprze Sikorze. Była to premierowa wygrana tej wiosny dla Iskry. Na pierwsze trzy punkty w bieżącej rundzie podopieczni Tomasza Idziorka będą musieli jeszcze poczekać. W tabeli Gręboszyce są siódme i w nadchodzącej kolejce będą mierzyć się na wyjeździe z AP Oleśnica. Natomiast wabieniczanie to jedenasta siła w tabeli i u siebie podejmą Piasta Dobrzeń.

Zbytowa zatrzymana

Hokejowym wynikiem i remisem zakończyło się spotkanie Zbytowej ze Skrą Wojnowice. Goście ze Zbytowej musieli gonić wynik, a do remisu doprowadził Karol Klat. Podopieczni Jacka Klata chwilę później prowadzili, bo z rzutu wolnego bramkę zdobył Przemysław Ciszewski. W kolejnych akcjach ponownie był remis, a jeszcze przed przerwą Zbytowa objęła prowadzenie, bo rzut karny za faul na Karolu Klacie na bramkę zamienił Paweł Jurkiewicz. Po zmianie stron gospodarze nie odpuścili i dwukrotnie pokonali Piotra Skuzę. Jeden punkt w doliczonym czasie gry znów bezpośrednio z rzutu wolnego uratował Przemysław Ciszewski. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. W szeregach zbytowian „czerwień” dostał Patryk Grad. Zbytowa lideruje z dwoma punktami przewagi, a teraz zagra z Polonią Miłoszyce.