Znamy zwycięzców w turniejach o puchar "Świątecznego Karpia"

W miniony weekend odbyły się tradycyjne gminne turnieje „Świąteczny Karp”. Kończące tegoroczne zmagania sportowe w gminie Oleśnica, jak co roku przeprowadzono w halowej piłce nożnej seniorów oraz w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

Pierwsze do rywalizacji przystąpiły drużyny halowej piłki nożnej z gminy Oleśnica.W turnieju wystartowało 8 reprezentacji, które swoje zmagania rozpoczęły w meczach grupowych, rozgrywanych systemem „każdy z każdym”.W wyrównanych i pełnych emocji spotkaniach najlepsze okazały się drużyny z Nowoszyc i Wszechświętego, które swoją grupę wygrywały dzięki lepszemu bilansowi bramek oraz Poniatowice i Zarzysko. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy drużynami Poniatowic i Zarzyska zwycięstwo 1:0 odnieśli zawodnicy Poniatowic.Wyrównany mecz finałowy na swoją korzyść po rzutach karnych rozstrzygnęła reprezentacja Nowoszyc, zwyciężając z ekipą Wszechświętego 4:3. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Piotr Całkosiński oraz Mieczysław Głowaczewski.

Siatkówka kobiet
Niedziela gminna sala sportowa w Oleśnicy zdominowana została przez turnieje w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. W świątecznej rywalizacji kobiet wystartowało 5 drużyn: Cieśle, Nieciszów, Świerzna, Wszechświęte oraz 1,6m Wrocław. Po rozegraniu spotkań w grupie do dalszych gier awansowały drużyny Nieciszowa, Świerznej, Cieśli oraz 1,6m Wrocław. W końcowym rozrachunku najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Nieciszowa pokonując w finale drużynę 1,6m Wrocław 2:0 w setach.W meczu o trzecie miejsce spotkały się panie z Cieśli i Świerznej i po emocjonującym meczu zwycięstwo 2:0 odniosły reprezentantki Świerznej. Miejsce piąte zajęła drużyna z Wszechświętego. Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie Jan Barański oraz Aleksander Chrzanowski.

Siatkówka mężczyzn
Kolejne sportowe emocje czekały podczas turnieju mężczyzn, w którym wystartowało 8 drużyn: Invictus, Tarpany Ostrzeszów, Breyt Grytan Oleśnica, Świerzna, Dream Team, Dream Team Milicz, Cieśle, Zarzysko. Po emocjonujących i zaciętych spotkaniach grupowych do finałowych zmagań awansowały drużyny Invictus, Tarpany Ostrzeszów, Dream Team Milicz oraz Cieśle. Mecze półfinałowe wygrały drużyny Tarpany Ostrzeszów oraz Dream Team Milicz, pokonując w setach 2:0 drużyny Invictus i Cieśle. Spotkanie o trzecie miejsce rozstrzygnęli na swoją korzyść reprezentanci Invictus pokonując 2:0 w setach drużynę Cieśli.W wyrównanej rywalizacji o pierwsze miejsce lepsza okazała się reprezentacja Tarpany Ostrzeszów pokonując Dream Team Milicz 2:0 w setach. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwały sędziny Sylwia Włastowska oraz Natalia Opic.