Zawodniczki Torpedy z medalami Mistrzostw Polski!

Po raz kolejny Lublin stał się miejscem najważniejszych zawodów juniorów 16 letnich w tym sezonie. Właśnie w tym mieście w dniach 13-15 grudnia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski zawodników urodzonych w 2003 roku. Klub Torpeda przywiózł aż cztery medale z tej imprezy, których autorkami były Adela Piskorska i Adrianna Szwabińska.

Pierwszy medal dla oleśnickiej Torpedy na tych Mistrzostwach wywalczyła Adela Piskorska, która w piątek w popołudniowym finale na 200 m stylem grzbietowym finiszowała jako druga i zdobyła srebrny medal w pierwszym dniu zawodów. Zawodniczka Torpedy w drugim dniu Mistrzostw w Lublinie w finałowym wyścigu na 50 m stylem grzbietowym zajęła trzecie miejsce i odebrała brązowy medal. W ostatnim dniu zawodów Adela potwierdziła, że od czterech lat jest czołową grzbiecistką w Polsce na każdym dystansie i w finale na 100 m stylem grzbietowym zdobyła po świetnym wyścigu swój trzeci na tej imprezie a drugi srebrny medal Mistrzostw Polski.

Druga zawodniczka Torpedy Adrianna Szwabińska w piątkowej sesji finałowej zajęła czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz siódme na 200 m stylem dowolnym. Trzecia szansa medalowa pojawiła się w ostatnim dniu Mistrzostw na dystansie 100 m stylem dowolnym. W popołudniowym finale Ada nie zmarnowała okazji i po bardzo ciekawym wyścigu dopłynęła trzecia, zdobywając swój pierwszy, a dla Torpedy czwarty medal Zimowych Mistrzostw Polski w Lublinie.

- Wielkie podziękowania dla osób współtworzących Torpedę i gratulacje dla autorów sukcesu z Lublina. Mimo pewnych zmian, nowych sytuacji, w których się znaleźliśmy udało się utrzymać poziom i wciąż przebywać w czołówce najszybszych pływaków i najlepszych klubów w Polsce - podsumowuje trener Wojciech Zawadzki.