Zapasy: Cztery medale wrocławian na międzynarodowych MP juniorów

Paweł Witkowski
Cztery medale, w tym trzy złote, przywieźli dolnośląscy zapaśnicy z Międzynarodowych Mistrzostw Polski juniorów, które odbyły się w Raciborzu.

Michał Tracz (55 kg), Dawid Kareciński (60 kg, obaj WKS Śląsk Wrocław) i Łukasz Charzewski (74 kg, Zagłębie Wałbrzych) wygrali swoje finały. Srebro zdobył Dawid Tejchman (Zagłębie), który przegrał końcowy pojedynek z Traczem.

- Obaj zawodnicy Śląska potwierdzili wysoką formę. Wcześniej wygrali Puchar Polski seniorów. Dobrze rokują na przyszłość. Mogą trafić do kadry na czerwcowe mistrzostwa Europy w Serbii i MŚ juniorów, które odbędą się w lipcu w Rumunii - mówi trener WKS-u Józef Tracz, prywatnie stryjek Michała.
Wcześniej czekają ich MP juniorów, które odbędą się w Zamościu 7-8.04.

Oprócz medalistów na matach w Raciborzu pojedynkowali się też inni Dolnoślązacy. Sergiusz Stefaniak (55 kg) był 5., pozostałym zawodnikom Śląska (Marcin Kierpiec, Krzysztof Opara, Szymon Dusza, Ernest Błaszczyk, Patryk Klimek, Oleksandr Kleszczyński) oraz Mateuszowi Woźniakowi z Zagłębia poszło już jednak słabiej.

Wkrótce na matach zapaśniczych zawodów będziemy mogli zobaczyć seniorów WKS-u. - Zakończyło się zgrupowanie na Litwie. Julian Kwit i Damian Janikowski startują 1.04. Najważniejsza impreza tego sezonu to wrześniowe MŚ seniorów. Pierwsze "6" otrzymają kwalifikacje olimpijskie - kończy trzykrotny medalista IO Józef Tracz.